اطلاعاتی از داخل ایران به کمیته جهانی المپیک رسیده است؛

ادعای جنجالی خادم ؛ به کشتی ایران خیانت شده !

پرسش: حالا البته رسول خادم مدعی است که اطلاعاتی از داخل کشور به نهادهای بین المللی داده شده است. اطلاعاتی که او نگفته پنهان یا عیان بوده و یا اصولاچه کسی این اطلاعات را در اختیار نهادهای بین المللی گذاشته است. 

پرسش: حالا البته رسول خادم مدعی است که اطلاعاتی از داخل کشور به نهادهای بین المللی داده شده است. اطلاعاتی که او نگفته پنهان یا عیان بوده و یا اصولاچه کسی این اطلاعات را در اختیار نهادهای بین المللی گذاشته است. 

رییس فدراسیون کشتی ایران مدعی است که برای تعلیق این فدراسیون اطلاعاتی از داخل کشور به نهادهای بین المللی ارسال شده است. 

رسول خادم رییس فدراسیون کشتی ایران که با کرسی بین المللی اش مسوول اصلی رسیدگی و حل و فصل ماجرای تعلیق فدراسیون کشتی است مدعی شده که اطلاعاتی از داخل ایران به نهادهای بین المللی فرستاده اند. او به ورزش سه گفته که در بررسی ها با وزارت ورزش به این نتیجه رسیده اند :«طبق بررسی هایی که با مسئولان وزارت ورزش در جلسات برگزار شده، داشتیم؛ این ماجرا به جریان های سیاسی فعال در کمیته بین المللی المپیک و جریان های اقتصادی ذینفوذ برمی گردد. متاسفانه از داخل کشور هم گزارش هایی در این باره به دست نهادهای بین المللی و تصمیم گیرنده رسیده است. متاسفانه خیلی از اتفاقاتی که در بخش بین المللی برای کشور ما به صورت ناخوشایند رخ می دهد، از داخل کشور هدایت می شود یا حداقل از داخل حمایت می شود. این اصلا موضوع خوشایندی نیست.»

ادعای رسول خادم درحالی مطرح می‌شود که فدراسیون کشتی ایران به خاطر اتفاقات دیدار کشتی میان نماینده ایران و روسیه در مسابقات امیدهای جهان در خطر تعلیق قرار دارد. 

صحبت‌های مربی تیم ملی کشتی ایران در جریان مسابقه که همراه با فیلم بازی ضبط شده بود و نشان می داد که رضایی مربی تیم ملی به کریمی می گوید:« باید ببازی» سبب ایجاد حساسیت در اتحادیه جهانی کشتی و مهمتر از آن کمیته جهانی المپیک شد. انتشار گسترده این فیلم در اصل به مدرکی تبدیل شد برای این که اثبات کنند ایران در جریان بازی جوانمردانه با روسیه شکست نخورده و به بازی جوانمردانه ضربه زده است. 

البته که لازم نیست این فیلم را کسی از داخل برای مسوولان بفرستد و لابد همه این فیلم را دیده اند اما ظاهرا ادعای رسول خادم به چیزی بالاتر از این مساله مربوط می‌شود. مساله‌ای که البته ازآن صحبتی نکرده. 

هرچند اتهام رعایت نکردن بازی جوانمردانه تا حد زیادی با فیلم مسابقه اثبات شده است اما لابی صهیونیستی در کمیته جهانی المپیک به دنبال اثبات سیاسی بودن شکست کریمی است. آنها اگر بتوانند اثبات کنند که کشتی گیر ایران به دلایل سیاسی و برای رو به رو نشدن با کشتی گیر رژیم صهیونیستی مقابل کشتی گیر روسیه ای شکست خورده آن وقت جرم و مجازات متفاوتی در انتظار کریمی و فدراسیون کشتی ایران خواهد بود. 

ایران با توجه به کرسی خادم در اتحادیه جهانی کشتی و البته اهمیت کشور ایران در مسابقات جهانی این ورزش امیدوار است بعد از تعطیلات سال نوی میلادی در پرونده پیروز شود و از تعلیق و محرومیت رها شود.

 حالا البته رسول خادم مدعی است که اطلاعاتی از داخل کشور به نهادهای بین المللی داده شده است. اطلاعاتی که او نگفته پنهان یا عیان بوده و یا اصولاچه کسی این اطلاعات را در اختیار نهادهای بین المللی گذاشته است. 

 

 

به گزارش "ورزش سه"، چند هفته قبل بود که مجمع فدراسیون کشتی با رای قاطع خود به رسول خادم نشان داد که اعتماد کاملی به رییس فدراسیون دارد. حالا خادم برای 4 سال آینده راه سختی پیش رو خواهد داشت؛ به ویژه اینکه اخیرا بار دیگر سرمربیگری تیم ملی کشتی آزاد را هم قبول کرده است.


دلیل قبول این سمت از سوی خادم با وجود مشغله های زیادی که در فدراسیون کشتی و حتی اتحادیه جهانی دارد، به گفته خیلی از کارشناسان نبود مشابه او در بخش فنی است. حالا رییس فدراسیون این روزها باز هم کنار تشک آمده تا سال آینده برخلاف سال جاری سال خوبی از نظر نتیجه گیری برای کشتی آزاد ایران باشد. 


رسول خادم در حاشیه تمرین امروز تیم ملی کشتی آزاد با خبرنگار "ورزش سه" به گفت و گو نشست که مشروح صحبت های رییس فدراسیون کشتی را در ادامه می خوانید.

 


تمرینات برای من کاملا جدی است


هم تیم ملی کشتی آزاد و هم تیم ملی کشتی فرنگی اولین مرحله اردوی خود را برای حضور در مسابقات آسیایی آغاز کرده اند. در بین کشتی گیرانی که هم اکنون در اردوی تیم های ملی هستند، نفراتی هستند که قرار است در جام تختی کشتی بگیرند. همچنین جمعی از این نفرات هم در کشتی آزاد و هم فرنگی اوایل سال 97 باید در جام جهانی شرکت کنند. طبیعتا با توجه به مسابقات پیش رو تمرینات شکل جدی به خود گرفته است؛ چون زمان زیادی تا مسابقات آسیایی قرقیزستان نداریم. 

 

 


مدعیان هر وزن باید خودشان را نشان دهند


برای انتخاب نفرات اعزامی به رقابت های آسیایی انتخابی برگزار می کنیم که این فرصتی برای مدعیان هر وزن هست تا خودشان را نشان دهند. نفراتی که هم اکنون در اردو هستند، از مدال آوران جهان و المپیک، نفرات برتر قهرمانی کشور و مسابقات عمومی انتخاب شدند تا مربیان روی آنها کار کنند و نکات لازم را گوشزد کنند. باید نواقصی که کشتی گیران در کارشان دارند، رفع شود. 

 


با توجه به سابقه پیرمردی سرمربی شدم


فعلا با تشخیص شورای فنی برای اینکه دوستان بتوانند به جمع بندی مناسب تر با زمان بیشتری برسند، بنده در خدمت تیم ملی کشتی آزاد هستم و این مسئولیت را برعهده گرفتم. با سابقه پیرمردی که بنده در این بخش داشتم، قرار است مسئولیت فنی تیم ملی کشتی آزاد را دنبال کنم. البته در کنار من محمد طلایی، علیرضا رضایی و دوستان دیگر هم هستند. فکر می کنم بهتر است کمی زمان دهید تا جمع بندی های لازم صورت بگیرد. امیدوارم بهترین نتیجه ای که مردم انتظارش را دارند، در مسابقات پیش رو اتفاق بیفتد. 

 

 


سرمربیگری تیم بزرگسالان کار هر کسی نیست


اینکه کارشناسان یا کشتی گیران می گویند فردی مثل خادم در ایران نداریم، نظر لطفشان است. بنده در این اندازه ها نیستم که بگویم مثل من وجود ندارد. با این حال معتقدم باید متوجه باشیم که سرمربیگری تیم ملی بزرگسالان مسئولیتی نیست که حتی به سادگی بتوان به مربیان بزرگ اعطا کرد یا مربیانی را برای قبول این سمت پرورش داد. خیلی ها هستند که مربیان سطح بالایی محسوب می شوند و می توانند مربیان رده های سنی جوانان و نوجوانان باشند؛ اما وقتی به بزرگسالان می رسیم، ماجرا متفاوت است. مردم انتظار دارند در بین 3 تیم برتر جهان باشیم؛ بنابراین موضوع فنی در اولویت آخر قرار می گیرد. فاکتورهای دیگری مثل مدیریت و شخصیت خود سرمربی تاثیر بسزایی در نتیجه گیری تیم دارد. 

 


رسیدن به جایگاه محمد بنا کار آسانی نیست


ما محمد بنا را به عنوان یک مربی موفق در کشتی فرنگی داشتیم. حالا به مربیان جوان تر میدان داده شده تا آنها بتوانند جای مربی بزرگی مثل بنا را بگیرند. با این حال ممکن است خیلی از مربیان چنین تلاشی بکنند؛ اما در جایگاه سرمربیگری تیم ملی بزرگسالان نتوانند موفق باشند. من می گویم پرورش فردی برای سرمربیگری تیم ملی بزرگسالان هم در آزاد و هم در فرنگی کار آسانی نیست. با این حال امیدوارم در آینده مربیانی در هر 2 رشته داشته باشیم تا بتوانند مدیریت خوبی در تیم های ملی داشته باشند و موفقیت کسب کنند. 

 


سوریان را هم محمد بنا پرورش داد

 

ما اخیرا تصمیم گرفتیم برای پاسداشت زحمات 2 بزرگ کشتی ایران یعنی عبدالله موحد و محمد بنا، خانه کشتی شماره یک و 2 را به نام این 2 نفر کنیم. شنیدم که محمد بنا از روی تواضع خود گفته که ای کاش خانه کشتی به نام حمید سوریان می شد. باید بگویم که محمد بنا زحمات زیادی برای کشتی فرنگی کشیده و مربی خیلی از قهرمان های ما در المپیک و جهان بوده است. همین حمید سوریان هم محمد بنا را استاد خودش می داند. ما اگر باز هم محمد بنا در کشتی خودمان داشته باشیم، این قابلیت را خواهیم داشت که قهرمان هایی همچون حمید سوریان، امید نوروزی و قاسم رضایی را پرورش دهیم. این کمترین کاری است که فدراسیون کشتی می توانست برای قدردانی از مربی بزرگی مثل محمد بنا انجام دهد. 

 

 


بحث تعلیق کشتی همچنان جدی است


نباید فراموش کنیم که بحث تعلیق کشتی همچنان جدی است. فقط برای این بررسی پرونده ما در اتحادیه جهانی به تاخیر افتاد که با تعطیلات سال نوی میلادی همزمان شد. منتظر هستیم تا ببینیم که چه تصمیمی گرفته می شود. امیدوارم که اتفاق بدی برای کشتی ایران رخ ندهد. ما منتظر هستیم ببینیم که با شروع فعالیت های اداری در سال جدیدی میلادی چه تصمیمی اتخاذ خواهد شد و پیگیر ماجرا هستیم. 

 


خیلی از اتفاقات ناخوشایند از داخل هدایت می شود


طبق بررسی هایی که با مسئولان وزارت ورزش در جلسات برگزار شده، داشتیم؛ این ماجرا به جریان های سیاسی فعال در کمیته بین المللی المپیک و جریان های اقتصادی ذینفوذ برمی گردد. متاسفانه از داخل کشور هم گزارش هایی در این باره به دست نهادهای بین المللی و تصمیم گیرنده رسیده است. متاسفانه خیلی از اتفاقاتی که در بخش بین المللی برای کشور ما به صورت ناخوشایند رخ می دهد، از داخل کشور هدایت می شود یا حداقل از داخل حمایت می شود. این اصلا موضوع خوشایندی نیست.

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.