نماینده مجلس: وزارت اطلاعات ۹۰ دانشجو را بازداشت کرده است

پرسش:پروانه سلحشوری، نماینده مجلس  می‌گوید وزارت اطلاعات ایران در سراسر کشور حدود ۹۰ دانشجو را بازداشت کرده است.

پرسش:پروانه سلحشوری، نماینده مجلس  می‌گوید وزارت اطلاعات در سراسر کشور حدود ۹۰ دانشجو را بازداشت کرده است.

خانم سلحشوری در مصاحبه با روزنامه جامعه نو گفته است: "این رقم ممکن است بیشتر هم باشد و یا با آزاد شدن برخی کمتر شود، اما در حال حاضر از بازداشت ۹۰ نفر مطمئن هستیم."

در بیش از یک هفته‌ای که از آغاز ناآرامی ها می‌گذرد، بیشتر از هزار نفر در شهرهای مختلف بازداشت شده‌اند.

پروانه سلحشوری به جامعه نو گفته است چند نفر از نمایندگان به طور رسمی پیگیر آزادی دانشجویان خواهند بود.

محمدرضا عارف نیز وعده مشابهی داده است.

 

خانم سلحشوری گفته است: "تایید بازداشت دانشجویان خبر خوشحال کننده‌ای است. اول به خاطر آن‌که مسئولیت دستگیری پذیرفته شده است و دوم به خاطر اینکه این بچه‌ها نزد وزارت اطلاعات هستند. مطمئن‌ترین جایی که در چنین قضایایی می‌توان برای محل نگهداری بازداشتی‌های جوان در نظر گرفت."

 

درگیری دانشگاه تهران

 

درهمین روز جمعه، برای سومین روز پیاپی، در سراسر کشور تظاهرات وحدت در حمایت از جمهوری اسلامی برگزار شد.

امروز حجت الاسلام احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در نماز جمعه، به نقش "ضدانقلاب" و "صدای بیگانه" در ناآرامی ها اشاره کرد، اما گفت خواسته‌هایی نیز وجود دارد که باید شنیده شود.

خاتمی گفت: "ما هم مانند مردم می‌گوییم مرگ بر گرانی. چه کسی است که از گرانی خوشش بیاید؟ کارگر می‌گوید من چند ماه است حقوق نگرفته‌ام. اینکه حرف مردم باید شنیده شود، حرف صحیحی است اما در این شلوغی‌ها، حقیقت نباید گم شود."

"آموزش دیده های ضد انقلاب، سوار این موج شدند اما کسانی که مشکل داشتند و مالباخته بودند، خطشان را از ضد انقلاب جدا کردند."

او همچنین خواهان قطع همیشگی دسترسی به تلگرام شد.

خاتمی گفت: "نگویید که موقتا قطع کرده‌ایم و دوباره برمی‌گردیم اگر این شیاطین بازگردند، دوباره همان آش و همان کاسه خواهد شد."

 

نماز جمعه تهرانحق نشر عکس Mehr
 

 

دراین شرایط عبدالصمد خرم‌آبادی، معاون دادستان ایران و دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، محمود واعظی، وزیر سابق ارتباطات و رئیس دفتر فعلی حسن روحانی و همچنین محمدجواد آذری جهرمی، وزیر فعلی ارتباطات را در اعتراضات اخیر مقصر دانسته است.

خرم‌آبادی گفته است دستور بستن هشت هزار کانال تلگرامی را داده بود، "اما متاسفانه هم وزیر سابق وهم وزیر لاحق ارتباطات و فناوری اطلاعات در مقابل اجرای دستورات مقاومت کردند."

او گفته است: "کسانی که از فعالیت پایگاه‌های اینترنتی مربوط به اغتشاشگران و معاندین جلوگیری نکردند باید وفق مقررات مجازات شوند."

 

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.