رحیم مشایی به دادگاه انقلاب احضار شد

پرسش:دادگاه انقلاب اسفندیار رحیم مشایی را به اتهام توهین به رهبر، تبلیغ علیه نظام، تصرف غیرقانونی در اموال دولتی، توهین به مسئولان نظام و نشراکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی احضار کرد.

پرسش:دادگاه انقلاب اسفندیار رحیم مشایی را به اتهام توهین به رهبر، تبلیغ علیه نظام، تصرف غیرقانونی در اموال دولتی، توهین به مسئولان نظام و نشراکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی احضار کرد.

سایت دولت بهار، نزدیک به محمود احمدی نژاد، امروز دوشنبه ۲۲ آبان متن این احضاریه را منتشر کرده که تاریخ صدور آن ۲۱ آبان‌ است.

مطابق احضاریه، رحیم مشایی ۵ روز مهلت دارد تا در شعبه ۴ بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه حاضر شود و در غیر این صورت جلب خواهد شد.

وی از نزدیک ترین یاران محمود احمدی نژاد است و در دوران ریاست جمهوری او دارای بیشترین میزان نفوذ بر او تلقی می شد.

مشخص نیست که قوه قضاییه ، احضاریه اخیر اسفندیار رحیم مشایی را مشخصا به دلیل کدام اظهارات یا اقدامات او صادر کرده، ولی مشایی در ماه های گذشته، انتقادات تندی را علیه مسئولان قضایی مطرح کرده است.

 

احضاریه رحیم مشاییحق نشر عکس dolatebahar.com

 

او از جمله در مرداماه، با انتقاد از اقدامات دستگاه قضایی علیه حمید بقایی گفت که "شما بی‌خود می‌کنید تعقیب قضایی کنید".

مشایی در جلسه ای با حضور محمود احمدی نژاد به قوه قضاییه هشدار داد: "با دم شیر بازی می‌کنید."

اسفندیار رحیم مشایی آن سخنان را یک روز بعد از آزادی بقایی با وثیقه ۲۰ میلیارد تومانی، بعد از حدود دو هفته بازداشت به خاطر اتهامات مالی بیان کرد.

حمید بقایی با رد این اتهامات، دلیل واقعی طرح آنها را ملاحظات سیاسی می‌دانست.

حمید بقایی بعد از آزادی از زندان به شدت از وضعیت زندان‌ها و رفتار مسئولان قضایی انتقاد کرد و خطاب به آنها گفت: "می‌دانید که به زودی سرنگون می‌شوید".

عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران، اعلام کرد که بقایی به خاطر اظهارات جدیدش مجدداً تحت تعقیب قرار خواهد گرفت.

خود محمود احمدی‌نژاد نیز، هفته پیش در یک مصاحبه ویدیویی به "افشاگری" علیه برخی مخالفان سیاسیش پرداخت و بدون بیان جزئیات بیشتر، برخی از آنها را به توطئه علیه خود در زمان مسئولیت دولت دهم متهم کرد.

وی در این مصاحبه، از جمله حمله به سفارت انگلیس در سال ۱۳۹۰ را اقدامی هماهنگ شده برای ضربه زدن به دولت خود دانست و یک نماینده مجلس را به دیدار با یک "افسر اطلاعاتی انگلیس" متهم کرد.

احمدی‌نژاد البته به نام این نماینده اشاره نکرد.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.