فخیم‌زاده:جشنواره فیلم فجر چراغ نفتی نیست که با فوت خاموش شود!

جشنواره فیلم فجر سال‌هاست که سابقه دارد و ریشه پیدا کرده؛ با این چیز‌ها ممکن است درجه‌اش پایین بیاید، اما خاموش نمی‌شود. جشنواره فیلم فجر الان چهل و یکمین سال است و مطابق عمر انقلاب، ریشه دارد و خاموش نمی‌شود.

پرسش: مهدی فخیم زاده بازیگر و کارگردان پیشکسوت سینما گفت: جشنواره فیلم فجر چراغ نفتی نیست که خاموش شود و فوتش کنی خاموش شود. جشنواره فیلم فجر سال‌هاست که سابقه دارد و ریشه پیدا کرده است.

مهدی فخیم‌زاده کارگردان و بازیگر سینما و تلویزیون را به ژانر پلیسی بیشتر می‌شناسند؛ او این روز‌ها در یک سریال تلویزیونی ایفای نقش می‌کند و خودش هم دست به قلم شده تا کاری را آماده ساخت کند. او در عین حال در واکنش به سوال خبرنگار درباره تحریم‌کنندگان و حاشیه‌سازان برای کم رونق کردن جشنواره فیلم فجر و کسانی که با تهدید و توهین و تخریب نمی‌گذارند چرخ زندگی سینماگران بچرخد پاسخ جالبی داشت.

در ادامه این گفتگو را می‌خوانید.

استاد فخیم‌زاده، به نظر می‌رسد که جای فیلم‌های پلیسی و جنایی در تلویزیون و سینما خالی‌ست! این روز‌ها مشغول کاری هستید؟
من الان دارم در یک سریال تلویزیونی به کارگردانی احمد معظمی بازی می‌کنم و خودم یک کاری را می‌نویسم که شاید بتوان ساخت.
توصیه‌ای برای فیلمسازان به سمت ساخت این سریال‌ها بروند؟
ژانر پلیسی همیشه مورد علاقه مردم و دنیا بوده و شبکه‌های اجتماعی ناقص است؛ ۸۰ درصد فیلم‌ها پلیسی یا اقمار فیلم پلیسی است و باید امکان آن را فراهم کرد.

برخی دارند فضاسازی می‌کنند که چراغ جشنواره روشن نماند و چراغ سینمای ایران بی‌رونق شود و خیلی از سینماگران خانه نشین شدند. نظر شما چیست؟
جشنواره فیلم فجر چراغ نفتی نیست که خاموش شود و فوتش کنی خاموش شود. جشنواره فیلم فجر سال‌هاست که سابقه دارد و ریشه پیدا کرده؛ با این چیز‌ها ممکن است درجه‌اش پایین بیاید، اما خاموش نمی‌شود. جشنواره فیلم فجر الان چهل و یکمین سال است و مطابق عمر انقلاب، ریشه دارد و خاموش نمی‌شود.

 

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.