خرید خانه‌‌‌های بی‌سند در پی جهش قیمت مسکن «افزایش یافته است»

عبدالله اوتادی گفت معاملات خرید و فروش مسکن بسیار ضعیف بوده و اغلب همین معاملات اندک متعلق به کسانی است که ملک یا خانه خود را فروخته و یک خانه جدید خریداری کرده‌اند.معاملات خرید مسکن اولی به ندرت انجام می‌شود، میزان معاملات خرید اولی مسکن کمتر از ۱۰ درصد است.

پرسش: یک عضو هیات مدیره اتحادیه مشاوران املاک تهران از افزایش خرید «خانه‌‌‌های بی‌سند» در پی جهش پنج تا ۲۰ میلیون تومانی قیمت هر متر مربع مسکن در ماه گذشته خبر داد.

عبدالله اوتادی گفت معاملات خرید و فروش مسکن بسیار ضعیف بوده و اغلب همین معاملات اندک متعلق به کسانی است که ملک یا خانه خود را فروخته و یک خانه جدید خریداری کرده‌اند.

او با بیان این‌که معاملات خرید مسکن اولی به ندرت انجام می‌شود، گفت: میزان معاملات خرید اولی مسکن کمتر از ۱۰ درصد است.

این عضو هیات مدیره اتحادیه مشاوران املاک تهران همچنین از رونق گرفتن خرید خانه‌های بدون سند خبر داد و اظهار داشت: «در حال حاضر واحدهای بدون سند کمی ارزان‌تر هستند و مردم ریسک خرید واحدهای بدون سند را می‌پذیرند و استقبال ازخرید این واحدها افزایش یافته ‌است».

به گفته اوتادی، «خریدار می‌تواند در این معاملات ۱۰ الی ۲۰ درصد هزینه خرید را بعد از تحویل سند بپردازد و این خود مزیتی برای خرید این واحدها محسوب می‌‌شود».

او می‌گوید دلار بالای ۴۰ هزار تومان در همین یک ماه گذشته قیمت مسکن در هر متر مربع در مناطق مختلف تهران را بین پنج میلیون تا ۲۰ میلیون تومان افزایش داد، اما وقتی قیمت دلار عقب‌نشینی کرد قیمت‌ ملک پایین نیامد.

آخرین آمار بانک مرکزی نشان می‌دهد که قیمت یک متر مربع مسکن در تهران در آذرماه با ۵۲ درصد رشد نسبت به ماه مشابه پارسال، به ۵۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسیده است.

 

###

 

 
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.