مراسم تقدیر از بهرام بیضایی به دلیل «آلودگی هوا و تعطیلات اخیر» لغو شد

طبق بیانیه این انجمن، سرپرست خانه هنرمندان تصمیم گرفته است که «به این [دلیل] که ایمنی این تماشاخانه تا این لحظه از طرف سازمان آتش‌نشانی تأیید نشده، و آلودگی هوا و تعطیلاتِ اخیر» این برنامه‌ها برگزار نخواهد شد.

پرسش: انجمن صنفیِ نمایشنامه‌نویسان و مترجمانِ ایران خبر داد که برگزاری مراسم تقدیر از بهرام بیضایی لغو شد.

در بیانیه روابط عمومی این انجمن آمده است: «انجمن صنفیِ نمایشنامه‌نویسان و مترجمانِ ایران چون دیگر انجمن‌ها و ‌کانون‌های خانه‌ تئاتر در تدارک برگزاری دو نشست علمی و یک نکوداشت بود که در آخرین لحظات لغو شد.»

بهرام بیضایی، ادیب، پژوهشگر، نویسنده و کارگردان شهیر ایرانی، که در دهه هشتم زندگی‌اش به سر می‌برد سال‌هاست که در خارج از ایران زندگی می‌کند .

انجمن نمایشنامه‌نویسان قرار بود در روزهای ۲۸ تا ۳۰ ماه جاری «دو سمینار و آیینِ نکوداشت استاد بهرام بیضایی را در تماشاخانه‌ استاد جوانمرد عمارت جدید خانه‌ تئاتر» برگزار کند.

 

 

اما،طبق بیانیه این انجمن، سرپرست خانه هنرمندان تصمیم گرفته است که «به این [دلیل] که ایمنی این تماشاخانه تا این لحظه از طرف سازمان آتش‌نشانی تأیید نشده، و آلودگی هوا و تعطیلاتِ اخیر» این برنامه‌ها برگزار نخواهد شد.

در پی تشدید آلودگی هوا در شماری از شهرها از جمله پایتخت که به تعطیلی ادارات و مراکز آموزشی در روز سه‌شنبه، ۲۷ اردیبهشت، انجامید، جلسات مجلس ایران نیز تعطیل و همزمان اعلام شد نیروهای اورژانس نیز در میدان‌های اصلی تهران مستقر شده‌اند.

یک روز پیشتر استانداری تهران اعلام کرده بود که با توجه به رسیدن شاخص آلودگی به عدد ۲۳۸ و بنا به تصمیم کمیته اضطراری آلودگی هوا و افزایش این عدد در روز سه‌شنبه، مدارس تهران در همه مقاطع همراه با دانشگاه‌ها و ادارات سراسر شهر در این روز تعطیل است.

در یکی دو ماه اخیر بسیاری از مناطق کشور بارها با هجوم گرد و غبار مواجه شده‌اند، از جمله در ۱۹ فروردین تهران به‌ دلیل هجوم موج گرد و غبار آلوده‌ترین شهر جهان اعلام شد.

بهرام بیضایی شهریور سال ۸۹ به دعوت مرکز پژوهش‌های ایران‌شناسی دانشگاه استنفورد در آمریکا، ایران را همراه خانواده‌اش ترک کرد و از آن زمان تاکنون در کنار پژوهش و تدریس در این دانشگاه، چند نمایش را بر روی صحنه برده است.

 

 

 
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.