نخست وزیر نژادپرست و ضدایرانی کانادا با دیدار تیم ملی این کشور با ایران مخالفت کرد

نهانۀ این اظهارات غیرعادی و نژادپرستانۀ نخست وزیر کانادا اعتراض برخی خانواده های قربانیان ایرانی سرنگونی هواپیمای اوکراینی عنوان شده است که این اعتراض هم اعتراضی غلط و کاملاً نابجاست و آب به آسیاب کسانی می ریزد که خواهان تحریم ورزش ایران و افسرده کردن مردم ایرانند که با ورزش و موفقیت های تیم های خود شاد و مسرور می شوند. باید از این خانواده ها پرسید که چه ارتباطی میان سرنگونی تاسف بار هواپیمای حامل قربانیان عزیز شما با تیم ملی ایران و یک دیدار دوستانه فوتبالی وجود دارد؟ آیا شما در مقابل ملت و کشور خود می خواهید بایستید درحالی که آنها در این سرنگونی هیچ نقشی که نداشته اند حتی از بابت آن متاسفند.

پرسش: جاستین تردو نخست وزیر نژادپرست و ضدایرانی کانادا با دیدار تیم ملی این کشور با ایران مخالفت کرد.

جاستین ترودو گفته است که: بازی دوستانه کانادا با تیم ملی ایران ایده خیلی خوبی نبود.

جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا می‌گوید برگزاری بازی تدارکاتی بین تیم ملی فوتبال این کشور و ایران که قرار است ماه ژوئن در ونکوور برگزار شود، "ایده خیلی خوبی" نبوده است.

ترودو در مورد این مسابقه گفت: "این انتخاب فدراسیون فوتبال کانادا بود. به نظرم دعوت از تیم فوتبال ایران ایده خیلی خوبی نبود. اما این مسئله‌ای است که برگزارکنندگان بازی باید در موردش توضیح دهند."

فدراسیون فوتبال کانادا تاکنون واکنشی نسبت به این قضیه نداشته است.

دعوت تیم ملی ایران به کانادا با انتقادات بسیاری به خصوص از جانب خانواده‌های قربانیان هواپیمای اوکراینی همراه شده است.

ایران هشتم ژانویه ۲۰۲۰ با شلیک دو موشک هواپیمای ۷۵۲ خط هوایی اوکراین را سرنگون کرد و موجب کشته شدن ۱۷۶ مسافر آن شد. بسیاری از مسافران این پرواز شهروندان ایرانی‌تبار کانادا بودند.

دیدار با کانادا تنها مسابقه تدارکاتی قطعی شده ایران است، که سرمربی تیم ملی فوتبال این کشور آن را "بهترین گزینه" نامیده است. دراگان اسکوچیچ در رابطه با این بازی گفته: " فکر می‌کنم بهترین گزینه ممکن برای آماده‌سازی ما جهت حضور در جام جهانی، تقابل با کانادا بود که این دیدار تدارکاتی هماهنگ شد و با این تیم یک بازی دوستانه خواهیم داشت."

این مسابقه قرار است ۵ ژوئن (15 خرداد) امسال در ورزشگاه «بی‌سی پلیس» ونکوور برگزار شود.

ایران و کانادا پیش از این سه بار در مسابقات دوستانه به مصاف هم رفته‌اند که آخرین آن‌ها سال ۲۰۰۱ با پیروزی یک بر صفر کانادا در قاهره، پایتخت مصر همراه بود. دو بازی دیگر را ایران با نتیجه یک بر صفر برده است: سال ۱۹۹۷ در تورنتو و سال ۱۹۹۹ در ادمونتون.

این سومین حضور متوالی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی است. ایران که در رتبه ۲۱ جهان قرار دارد در جام جهانی ۲۰۲۲ با تیم‌های انگلیس، آمریکا و برنده پلی‌آف اروپا (اسکاتلند، اوکراین یا ولز) هم‌گروه است.

کانادا که در رتبه ۳۸ رده‌بندی جهانی فیفا قرار دارد، برای نخستین بار به جام جهانی راه یافته و با تیم‌های بلژیک، کرواوسی و مراکش در جام جهانی قطر هم‌گروه است.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.