آلودگی هوا در جنوب و غرب کشور صدها نفر را روانه بیمارستان کرد

همزمان با تشدید آلودگی هوا در استان خوزستان، تمامی مدارس‌، دانشگاه‌ها، اداره‌ها و بانک‌های خوزستان روز دوشنبه، ۱۲ اردیبهشت، تعطیل اعلام شد.

پرسش: در ادامه تشدید آلودگی هوا در نیمه غربی کشور، خبرها حاکی است که صدها نفر در دو روز گذشته با علائم بیماری‌های تنفسی روانه بیمارستان‌ها شده‌اند.

تنها در یک شیفت کاری در روز دوشنبه بیش از ۴۰۰ نفر در استان خوزستان به دلیل آسیب دیدن از آلودگی به بیمارستان مراجعه کرده‌اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز در این باره گفت: «درپی وقوع پدیده ریزگردها در استان خوزستان، روز دوشنبه (ازساعت ۸ تا ۱۸) تعداد ۴۱۲ بیمار دارای علائم تنفسی به مراکز درمانی خوزستان مراجعه و تحت مراقبت قرار گرفتند.»

از این تعداد، ۲۴ نفر در بیمارستان بستری شده‌اند.

همزمان با تشدید آلودگی هوا در استان خوزستان، تمامی مدارس‌، دانشگاه‌ها، اداره‌ها و بانک‌های خوزستان روز دوشنبه، ۱۲ اردیبهشت، تعطیل اعلام شد.

روز دوشنبه میزان گردوغبار موجود در هوای بسیاری از شهرستان‌های استان خوزستان به چند برابر حد مجاز رسیده و در اهواز، ۲۵ برابر و در شوش، حدود ۲۷ برابر حد مجاز اعلام شد.

۲۲۵ بیمار قلبی تنفسی هم در طول ۴۸ ساعت گذشته با ورود گرد و غبار به استان ایلام به مراکز درمانی و بیمارستان ها مراجعه کرده‌اند.

در همین حال سازمان هواشناسی اعلام کرد: «از بعدازظهر فردا [چهارشنبه]، افزایش وزش باد روی عراق سبب خیزش گرد وخاک و انتقال آن به استان‌های واقع در غرب کشور خواهد شد و طی روز پنج‌شنبه کاهش کیفیت هوا و دید افقی در این مناطق دور از انتظار نیست.»

پیشتر در فروردین‌ماه سال جاری یک مقام وزارت بهداشت با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی مراجعه بیماران قلبی و ریوی به بیمارستان‌ها، درباره به خطر افتادن «سلامت عمومی جامعه» در صورت تداوم گرد و غبار در کشور هشدار داده بود.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.