امکان نگهداری از رضا رویگری در منزل وجود ندارد

توضیحات آسایشگاه کهریزک درباره وضعیت رضا رویگریعلت محدودیت برای ملاقات

پرسش: به گفته همسر رضا رویگری و بنابه تاکید پزشک معالج ، امکان نگه داری وی در منزل به دلیل پاره‌ای مشکلات و اختلالات جسمی به هیچ وجه وجود نداشت .

 

رئیس سازمان سینمایی گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز مدیرعامل صندوق اعتباری هنر را مأمور کرد از نزدیک و حضوری در جریان روند نگهداری و درمان و شرایط آقای رویگری قرار گیرد.

محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی با بیان این مطلب افزود: از روز گذشته که از مشکل آقای رویگری اطلاع پیدا کردیم با خانم کریمی همسر ایشان و از طریق آنها با پزشکان معالج و دست اندرکاران آسایشگاه کهریزک در تماس بودیم.

 

وی ادامه داد: به گفته همسرشان و بنابه تاکید پزشک معالج آقای رویگری، امکان نگه داری وی در منزل به دلیل پاره‌ای مشکلات و اختلالات جسمی به هیچ وجه وجود نداشت و با مساعدت و همکاری پزشک به آسایشگاه کهریزک و در شرایط مطلوب منتقل شده است.

 

به گفته وی، چندین بار هم از سوی سازمان سینمایی و همکاران بنده در موزه سینما برای حمایت از این هنرمند عزیز اقداماتی صورت گرفته و عیادت از ایشان از اولین برنامه‌های دیداری بنده در مدت حضورم در سازمان سینمایی بوده است.

رئیس سازمان سینمایی تاکید کرد: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم صبح امروز مدیرعامل صندوق اعتباری هنر را مأمور کردند از نزدیک و حضوری در جریان روند نگهداری و درمان و شرایط آقای رویگری قرار گیرند.

وی اضافه کرد: با تعاملاتی که از طریق صندوق اعتباری هنر صورت گرفته و اقداماتی که از سوی سازمان سینمایی و صدا و سیما در حال انجام است مشکلات این هنرمند بزودی مرتفع می‌شود.

خزاعی گفت: در کنار این هنرمند پیشکسوت و خانواده‌اش خواهیم بود.

 

توضیحات آسایشگاه کهریزک درباره وضعیت رضا رویگری/علت محدودیت برای ملاقات

ایسنا : مدیر روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک گفت: تلاش بر این بوده است که ما نمایندگان جامعه هنری، اجتماعی باشیم و هرکاری که ایشان دارند برایشان انجام دهیم. پزشکان آقای رویگری را ویزیت کردند و ایشان تحت درمان اصلی است و بنا بر این است که فیزیوتراپی، کار درمانی و نکات بهداشتی برایشان صورت گیرد.

توضیحات آسایشگاه کهریزک درباره وضعیت رضا رویگری/علت محدودیت برای ملاقات

به دنبال ویدئو منتشر شده از صحبت‌های "رضا رویگری" در آسایشگاه کهریزک، مدیر روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک درخصوص وضعیت این بازیگر توضیحاتی ارائه کرد.

محسن پزشکی اظهار کرد: بنا به اظهار نظر همسر رضا رویگری، پیش از اینکه ایشان در کهریزک نگهداری شوند در بیمارستان بستری بود که پزشکان توصیه کردند ایشان باید در مرکزی که امکانات توانبخشی و فیزیوتراپی در آنجا وجود دارد، اسکان داده شوند و بنا به مقتضیات و شرایط خانوادگی و اجتماعی ایشان، از کهریزک درخواست شده که کمک و همراهی کنند و آسایشگاه با این خانواده همراهی کردند و طی یک هفته گذشته این کار صورت گرفت.

وی ادامه داد: تلاش بر این بوده است که ما نمایندگان جامعه هنری، اجتماعی باشیم و هرکاری که ایشان دارند برایشان انجام دهیم. پزشکان آقای رویگری را ویزیت کردند و ایشان تحت درمان اصلی است و بنا بر این است که فیزیوتراپی، کار درمانی و نکات بهداشتی برایشان صورت گیرد.

مدیر روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک درخصوص محدودیت‌های عیادت و ملاقات با این بازیگر اظهار کرد: این محدودیت‌های عیادت و ملاقات فقط از سوی مجموعه کهریزک به این دلیل لحاظ شده است که ما در پی دو سال وجود کرونا، محدودیت‌های خاصی برای عیادت‌ها پیش‌بینی کردیم و همان محدودیت‌ها موجب کنترل خاص و ویژه کهریزک شد تا آسیب کمتری به سالمندان و معلولان وارد شود. در این رابطه نیز اگر قرار باشد محیط را باز بگذاریم، خیلی‌ها دوست دارند به راحتی ایشان را ملاقات کنند اما در این زمینه مصلحت بر این است که تمامی این موارد با هماهنگی صورت گیرد.

پزشکی ادامه داد: روزانه در دو ساعت (۱۰/۳۰ تا ۱۲ ) و ( ۱۴ تا ۱۵ ) با هماهنگی قبلی، امکان ملاقات با آقای رویگری امکان پذیر است تا شیوع بیماری از جمله کرونا مجددا در این مجموعه انتقال داده نشود.

 

بازیگرانی که بانی تهیه خانه برای رضا رویگری شدند

 پرویز پرستویی، بازیگر شناخته‌شده تئاتر، سینما و تلویزیون با بازنشر ویدئویی در استوری اینستاگرامش از تهیه خانه همراه با پرستار برای رضا رویگری خبر داد.

بازیگرانی که بانی تهیه خانه برای رضا رویگری شدند

پرویز پرستویی با بازنشر ویدئویی در استوری اینستاگرامش از تهیه خانه همراه با پرستار برای رضا رویگری خبر داد. آن‌طور که در این ویدئو آمده است پرستویی به همراه علیرضا اصغری، خَیِر جوان، شقایق فراهانی، علیرام نورایی و شهربانو منصوریان این کار را انجام داده‌اند.

پرویز پرستویی، بازیگر شناخته‌شده تئاتر، سینما و تلویزیون با بازنشر ویدئویی در استوری اینستاگرامش از تهیه خانه همراه با پرستار برای رضا رویگری خبر داد. این اتفاق پس از آن رخ داد که شب گذشته، دوشنبه پنجم اردیبهشت ۱۴۰۱ رضا رویگری در ویدئویی اعلام کرد توسط همسرش به آسایشگاه کهریزک منتقل شده است.

 

پرویز پرستویی در این ویدئو که از صفحه علیرضا اصغری، خَیِر جوان در استوری اینستاگرامش بازنشر کرده است، در تماسی تصویری با رضا رویگری خطاب به او می‌گوید: «پس از آن که فهمیدم در کهریزک هستی دلم ریخت، چون تو خیلی در سینما زحمت کشیدی، خیلی تئاتر کار کردی، ما با هم به سفر آلمان رفتیم و زندگی‌ها کردیم با هم.»

پرستویی ادامه می‌دهد: «همه کارها را علیرضا اصغری، خَیِر جوان کرده است.»

علیرضا اصغری در ادامه این ویدئو از شقایق فراهانی و علیرام نورایی، بازیگر و شهربانو منصوریان، قهرمان ووشو به عنوان حامیان این عمل و پرویز پرستویی به عنوان پدر معنوی‌شان نام می‌برد. او به رضا رویگری می‌گوید: «خانه‌ات آماده است، با وسایل و یک پرستار حرفه‌ای هم از صبح تا شب کنارت خواهد بود. فقط به خاطر این که خودت بتوانی با خیال راحت زندگی کنی، دست خانم بزرگوارت هم درد نکند که تا امروز زحمتت را کشیده است و ما دیگر هیچ توقعی از او نداریم، فقط باید خودت بخواهی و یک قرار بگذاری که خدمت مراجع قانونی برسیم و اگر قرار است قیم داشته باشی، قیمت بشود دادستان.»

علیرام نورایی نیز در بخشی از این ویدئو خطاب به رویگری می‌گوید: «مردم ویدئوی شما را که دیدند فکر کردند دارد به شما ظلم می‌شود ولی شما بدان که تنها نیستی و تنها نمی‌گذاریمت.»

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.