پس لرزه های یک خبر در بازار؛ تداوم سقوط قیمت دلار و سکه

بازار ارز و طلا ایران بعد از چند روز صعود مداوم از روز گذشته برمدار نزول قرار گرفته و معامله گران دلار و سکه با خبر احتمال آزادسازی ارزهای بلوکه شده در حال خروج از بازار هستند .

پرسش: بازار ارز و طلا امروز پنجشنبه 25 فروردین 1401 مانند روز گذشته شاهد تداوم سقوط قیمت دلار ، قیمت سکه و قیمت طلا بود  و گرایش به بورس بود.

پس لرزه های یک خبر در بازار / تداوم سقوط قیمت دلار  و سکه

قیمت دلار در آخرین روز معاملاتی هفته جاری هم توان مقاومت در برابر معامله گران کاهشی را نداشت. اسکناس آمریکایی در ساعات ابتدایی معاملات نقدی امروز پنجشنبه 25 فروردین ماه 150 تومان افت را تجربه کرد و با 27 هزار و 790 تومان معامله شد. این پایان ماجرا نبود و در ساعات پایانی معاملات نقدی  نرخ دلار بار دیگر در سراشیبی قرار گرفت و بر روی 27 هزار و 650 تومان ایستاد که نسبت به روز گذشته 290 تومان کاهش را نشان می دهد. 

دلار متشکل تغییر کانال داد

اما سرنوشت قیمت دلار در بازار متشکل ارزی امروز متفاوت تر از بازار آزاد رقم خورد. دلار متشکل که روز گذشته 127 تومان پایین رفته و کانال 25 هزار تومان را از دست داده بود . در شروع معاملات امروز توانست با قدرت کانال یاد شده را پس بگیرد  و با 25 هزار و 138 تومان مبادله شد. نرخ دلار در انتهای معاملات این بازار با 25 هزار و 241 تومان مبادله شد که نسبت به روز چهارشنبه 261 تومان رشد کرده بود. 

 

 

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی 

صرافی ملی هم امروز  قیمت جدید خرید و فروش دلار و یورو را اعلام کرد. بر این اساس نرخ خرید دلار امروز 25 هزار و 115  تومان و نرخ فروش آن 25 هزار و 367 تومان بود. همچنین براساس نرخ اعلامی این صرافی قیمت خرید یورو 28 هزار و 26 تومان و قیمت فروش آن 28 هزار 307 تومان بود.

نوسان محدود نرخ حواله درهم

نرخ حواله درهم در بازار امروز برخلاف قیمت دلار نوسان محدودی را ثبت کرد. قیمت درهم امروز 30 تومان افت را تجربه کرد و با 7 هزار و 520 تومان نرخ گذاری شد. با ضرب کردن قیمت درهم در نرخ تبدیل درهم به دلار (3.673) عدد 27 هزار و 620 تومان به دست می‌آمد که نسبت به قیمت دلار در بازار  تفاوت زیادی ندارد. 

تداوم نزول قیمت سکه و طلا 

قیمت اونس طلا در ساعت 15:00 امروز به وقت تهران در مقایسه با روز قبل  تقریبا 11 دلار عقب نشینی کرد و با 1968 دلار معامله شد. 

بازار طلا و سکه ایران هم به دنبال کاهش قیمت دلار و قیمت اونس طلا  به مسیر نزولی روز  گذشته ادامه دادند .قیمت طلا 18 عیار در زمان نوشتن این گزارش 9 هزار و 300 تومان ارزان تر از دیروز بود. این فلز گران بها با قیمت 1 میلیون و 305 هزار و 300 تومان به فروش رسید.

قیمت سکه هم در شروع  بازار امروز 20 هزار تومان بالاتر از قیمت روز گذشته بود. فلز زرد رنگ داخلی صبح امروز 13 میلیون و 150 هزبار تومان بود اما در انتهای روز یک پله از روز گذشته پایین تر رفت و بر روی 13 میلیون و 120 هزار تومان ایستاد.  با احتساب قیمت 27 هزار 650 تومان برای دلار، اندازه قیمت واقعی سکه 12 میلیون و 810 هزار تومان به دست آمد و اندازه حباب سکه  هم 2.41 درصد بود. 

پس لرزه های یک خبر در بازار ارز و سکه

بازار ارز و طلا ایران بعد از چند روز صعود مداوم از روز گذشته برمدار نزول قرار گرفته و معامله گران دلار و سکه با خبر احتمال آزادسازی ارزهای بلوکه شده در حال خروج از بازار هستند . امروز یک خبر دیگر  مورد توجه معامله گران قرار گرفت که می توانست در به توافق رسیدن مذاکرات برجام نقش مثبتی ایجاد کند.   آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خبر داد  که این نهاد در تاسیسات ایران در نطنز دوربین‌های نظارتی جدید  نصب کرده است اما محمدرضا غائبی سرپرست نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان های بین المللی در وین در این باره گفت: آژانس هیچگونه دسترسی به اطلاعات حافظه دوربین های نصب شده نداشته و تا زمانیکه ایران مجددا به اجرای برجام برنگردد اطلاعات مربوطه در اختیار آژانس قرار نخواهد گرفت و نزد ایران ذخیره می شود .

 

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.