مدارس از فردا ملزم به بازگشایی کامل هستند

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت: هر مدرسه‌ای که در بازگشایی و ارائه آموزش حضوری اهمال کند طبق ضوابط و مقررات با آنها برخورد می‌شود.

پرسش: صادق ستاری فرد گفت: مدارس ملزم به ارائه آموزش حضوری هستند و حضور دانش‌آموزان در مدارس همانند دوران قبل از کرونا است.

 

صادق ستاری فرد درباره آغاز آموزش حضوری مدارس از روز یکشنبه ۱۴ فروردین اظهار کرد: تمام مدارس ملزم به ارائه آموزش حضوری هستند و کارشناسان ادارات مناطق و شهرستان‌ها به مدارس سرکشی خواهند کرد.

وی افزود: بازرسان آموزش و پرورش نحوه بازگشایی مدارس، ارائه آموزش حضوری و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را رصد خواهند کرد.

 

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت: هر مدرسه‌ای که در بازگشایی و ارائه آموزش حضوری اهمال کند طبق ضوابط و مقررات با آنها برخورد می‌شود.

ستاری فرد درباره اینکه اگر مدرسه‌ای در ارائه آموزش حضوری کوتاهی کرد، خانواده‌ها چگونه می‌توانند گزارش دهند؟ گفت: واحدهای ارزیابی عملکرد و پاسخگویی شکایات آماده دریافت پیام‌های مردم هستند.

وی متذکر شد: آموزش حضوری، اختیاری نیست بلکه اجباری است و در صورت عدم حضور دانش‌آموز در کلاس درس، غیبت رد خواهد شد البته سه گروه از دانش‌آموزان شامل مبتلایان به کرونا، دارای علائم و مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای می‌توانند به صورت مجازی آموزش‌ها را دریافت کنند.

ستاری فرد مطرح کرد: برنامه آموزشی مدارس طبق برنامه‌ای است که در دوران قبل از کرونا اجرا می‌شد.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش درباره سرویس دانش‌آموزی گفت: طبق اطلاعات دریافتی از شهرهای مختلف یکی از موانع اصلی موضوع سرویس دانش آموزان است البته برخی از مدیران مدارس در ایام تعطیلات از طریق ارسال پیامک به خانواده‌ها نسبت به نحوه حضور دانش‌آموزان در مدرسه و اینکه به سرویس نیاز دارند یا خیر کسب اطلاع کردند تا موضوع سرویس و تردد دانش‌آموزان را ساماندهی کنند.

ستاری‌فرد درباره رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیان کرد: در این رابطه فرمی را تهیه کرده‌ایم و کارشناسان واحدهای ارزیابی عملکرد نظارت محسوس و غیرمحسوس را اعمال همچنین از ظرفیت والدین برای نظارت استفاده می‌کنیم و آنها می‌توانند مسائل و مشکلات را به مناطق آموزش و پرورش و واحد ارزیابی عملکرد وزارت آموزش و پرورش اطلاع دهند.

طبق اعلام آموزش و پرورش شهر تهران خانواده‌ها می‌توانند مشکلات در رابطه با عدم بازگشایی مدارس یا عدم رعایت بهداشت محیط را از طریق سامانه پیامکی به شماره ۰۹۱۲۱۵۴۰۶۴۰ اطلاع دهند.

همچنین  براساس اعلام وزارت آموزش و پرورش، کلاس درس دانش‌آموزان بدون فاصله گذاری اجتماعی برگزار می‌شود البته استفاده از ماسک در ساعات حضور در کلاس درس الزامی است و هیچ شرطی از جمله تزریق واکسن برای حضور دانش‌آموزان در  مدارس تعیین نشده است.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.