رئیس کمیسیون بازرگانی داخلی اتاق بازرگانی ایران: فقر مطلق امسال بسیار بیشتر می‌شود

فروغان گران‌سایه گفت: آقای رئیس‌جمهور اعلام کردند که دیگر نباید فقر مطلق وجود داشته باشد، اما با شکلی که عمل می‌شود نه تنها فقر مطلق از بین نمی‌رود بلکه بسیار بیشتر می‌شود و دهک‌های کم‌درآمد با مشکلات بسیار بیشتری مواجه می‌شوند.

پرسش: خسرو فروغان گران‌سایه رئیس کمیسیون بازرگانی داخلی اتاق بازرگانی ایران می‌گوید فقر مطلق امسال "بسیار بیشتر" می‌شود.

فروغان گران‌سایه گفت: "آقای رئیس‌جمهور اعلام کردند که دیگر نباید فقر مطلق وجود داشته باشد، اما با شکلی که عمل می‌شود نه تنها فقر مطلق از بین نمی‌رود بلکه بسیار بیشتر می‌شود و دهک‌های کم‌درآمد با مشکلات بسیار بیشتری مواجه می‌شوند."

"حداقل دستمزد حدود ۵۷ درصد افزایش داشته اما اخذ مالیات به مراتب نسبت به سال گذشته بیشتر شده و این روند شدیدتر خواهد شد. تعرفه گاز در بعضی نقاط تا پنج یا شش برابر افزایش یافته، بنابراین هزینه‌های مختلف باعث می‌شود که افزایش قیمت رخ دهد."

به عقیده فروغان گران‌سایه، "هدف از افزایش حقوق، کمک به کارگران و حقوق‌بگیران بوده اما در حقیقت به آن‌ها ظلم شده چراکه ما سیستم نظارت قوی نداریم که بتواند افزایش قیمت‌ها را کنترل یا قیمت‌گذاری‌ها را بدرستی سامان‌دهی کند، بنابراین افزایش حقوق نسبت به افزایش قیمت بسیار کمتر خواهد بود."

 

###

 
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.