اصغر فرهادی با فیلم «قهرمان» بهترین کارگردان جوایز آسیاپاسیفیک شد

«قهرمان» علاوه‌ بر کارگردانی، در رشته‌های بهترین فیلم، فیلمنامه و بهترین بازیگر مرد (امیر جدیدی) هم نامزد کسب جوایز آسیاپاسیفیک ۲۰۲۱ بود.

پرسش: اصغر فرهادی کارگردان نامدار و اسکاری ایران با فیلم بلند «قهرمان» تازه‌ترین ساخته خود موفق به کسب جایزه بهترین کارگردانی از چهاردهمین دوره جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک، مشهور به اسکار آسیایی، شد.

«قهرمان» علاوه‌ بر کارگردانی، در رشته‌های بهترین فیلم، فیلمنامه و بهترین بازیگر مرد (امیر جدیدی) هم نامزد کسب جوایز آسیاپاسیفیک ۲۰۲۱ بود.

در فیلم «قهرمان» امیر جدیدی نقش مردی میانسال به نام رحیم را بازی می‌کند که به خاطر بدهی مالی به زندان افتاده است. او در زمان مرخصی کوتاه مدت خود تلاش می‌کند با پرداخت بخشی از بدهی‌اش، رضایت طلبکارش را که پیشتر نسبت خانوادگی با او داشته است، جلب کند.

اصغر فرهادی با دو جایزه اسکار در کارنامه خود برای فیلم‌های‌ «جدایی نادر از سیمین» و «فروشنده» و کسب چندین جایزه معتبر دیگر از رویدادهای سینمایی جهان از پرافتخارترین سینماگران ایرانی به شمار می‌رود.

فیلم «قهرمان» او که به تازگی به عنوان نماینده ایران به آکادمی اسکار معرفی شد، نخستین بار در جشنواره فیلم کن امسال روی پرده رفت و جایزه بزرگ داوران این رویداد معتبر را به‌طور مشترک با یوهو کوآسمانن، کارگردان فنلاندی فیلم «کوپه شماره ۶»، از آن خود کرد.

سینمای ایران و ژاپن هر کدام با کسب نامزدی در هفت رشته، پیشتاز نامزدی جوایز آسیاپاسیفیک امسال بودند.

آکادمی سینمایی آسیاپاسیفیک، هر سال از تولیدات سینمایی بیش از هفتاد کشور جهان – با تمرکز بر آثاری که بیش از همه تنوع منطقه را به نمایش می‌گذارند – تجلیل می‌کند.

چهاردهمین دوره مراسم اهدای جوایز آکادمی سینمایی آسیا پاسیفیک، ۲۰ آبان (یازدهم نوامبر) در استرالیا برگزار شد.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.