واکنش ها به مرگ «علی لندی» نوجوان فداکار ایذه ای در شبکه های اجتماعی؛ در کتابهای درسی ذکرش کنید

علی لندی چندی پیش در پی آتش سوزی که در محله اشان رخ داد برای نجات جان دو پیرزن اسیر آتش به دل آتش زد و آنها را نجات داد اما خود دچار سوختگی شدیدی شد که در نتیجه آن دو روز پیش جان به جان آفرین تسلیم کرد و امروز پیکر این نوجوان نمونه، تشییع شد.

پرسش: مرگ ققنوس وار علی لندی نوجوان فداکار ایذه ای با واکنش گسترده کاربران شبکه های اجتماعی روبرو شده به طوری که خواهان آنها افزودن زندگی و مرگ الگووار این نوجوان در کتابهای درسی شده اند.

علی لندی چندی پیش در پی آتش سوزی که در محله اشان رخ داد برای نجات جان دو پیرزن اسیر آتش به دل آتش زد و آنها را نجات داد اما خود دچار سوختگی شدیدی شد که در نتیجه آن دیروز جان به جان آفرین تسلیم کرد و امروز پیکر این نوجوان نمونه، تشییع شد.

نظرات کاربران شبکه توییتر نسبت به این حادثه درس آموز از این قرار است:

 

علی قلی‌زاده 

@aqolizadeh

 

این پسر نماد ایثار و فداکاری و شهادت‌طلبی یک ملت است. کمترین کار در ستایش جانفشانی او، اضافه کردن داستان رشادتش به کتب درسی کودکان این سرزمین است. #شهید_علی_لندی #علی_لندی

Image

 

 

 

محمد مالی

@mohammademali

 

دیروز (پنج‌شنبه)، هر جوری بود به اصفهان رفتم و به محضر علی لندی رسیدم. کوهی از صفا و دریایی از معرفت؛ یکی از دوستان سه یا چهار بار از علی پرسید درد و مشکلی داری؟ علی هم می‌گفت نه. بیرون که آمدیم، گفتم آتش بر علی، گلستان شده است.‌.. راستی؛ ققنوس خوزستان و افتخار ایران پر کشید.

Image

 

 

 

MJ Azari Jahromi

 

@azarijahromi

 

شاید برای کسانی که دچار فاصله‌ی نسلی هستند، اتفاقات این چنینی برایشان یک رخداد ویژه به حساب می‌آید. دهه هشتادی‌ها را در گیم‌نت و شبکه‌های اجتماعی خلاصه کردید؛ آن‌ها را نشاخته‌اید. میخواهید آنها را بشناسید؟ نمونه‌اش همین #علی_لندی... رشادت و اخلاق برای نسل قدیم نیست.

 

محمد جواد حق شناس

 

@MjHaghshenas

 

#سیاوش سیه را به‌تندی بتاخت نشد تنگدلْ جنگ #آتش بساخت ز هر سو #زبانه همی برکشید کسی خود و اسب سیاوش ندید یکی دشت با دیدگان پر ز خون که تا او کی آید ز آتش برون چو او را بدیدند برخاست غو که آمد ز آتش برون شاه نو #على_لندى #قهرمان_ملى

Image

 

 

 

Ali Shariati

@shahrooz_khan

 

رشادت #علی_لندی را به کتاب درسی اضافه کنید ! #مطالبه_کنیم‌

Image

 

 

 

Ali Gholhaki

@aghplt

 

سوخت تا نسوزند... #علی_لندی

Image

 

 

سید علی موسوی

@dr_moosavi

 


Imageای کاش به جای ساخت روایت های انتزاعی از دهه هشتادی ها ماجرای عینی ایثار و از خودگذشتگی علی لندی را به تصویر می کشیدند. «روحت شاد بزرگ مرد دهه هشتادی»

 

سید علی موسوی

@dr_moosavi


ای کاش به جای ساخت روایت های انتزاعی از دهه هشتادی ها ماجرای عینی ایثار و از خودگذشتگی علی لندی را به تصویر می کشیدند. «روحت شاد بزرگ مرد دهه هشتادی»

Image

 

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.