دکتر بیژن عبدالکریمی، استاد فلسفه، «از دانشگاه اخراج شد»

بیژن عبدالکریمی از سال ۱۳۸۰ در دانشگاه مشغول تدریس بوده و چندین کتاب تألیفی و ترجمۀ فلسفی در کارنامه‌اش دارد.او در سال‌های اخیر در برخی سخنرانی‌های و حضور در برنامه های تلویزیونی دیدگاه های انتقادی و  دلسورانه خود را در مورد برخی نگاه های دینی و نحوه اداره کنونی کشور بیان کرده است.

پرسش: دکتر بیژن عبدالکریمی، استاد فلسف دانشگاه آزاد اسلامی، «به‌دلیل دفاع از نظام سلطنتی پهلوی» از این دانشگاه اخراج شد.

بیژن عبدالکریمی دانشیار گروه فلسفه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال است که روز شنبه ۱۳ شهریور حکم اخراج خود را از این دانشگاه دریافت کرده است.

بر اساس این گزارش در بخشی از این حکم آمده است: «بنا به این حکم، کد استادی بیژن عبدالکریمی از روز گذشته (شنبه ۱۳ شهریورماه) باطل گردیده و رأی صادره قطعی و لازم الاجراست.»

خبرگزاری مهر ساعتی پس از انتشار این خبر آن را از خروجی خود حذف کرد، اما دیگر منابع خبری آن را بازنشر کردند و هنوز هیچ جزئیات دیگری از این حکم اخراج منتشر نشده است.

بیژن عبدالکریمی از سال ۱۳۸۰ در دانشگاه مشغول تدریس بوده و چندین کتاب تألیفی و ترجمۀ فلسفی در کارنامه‌اش دارد.

او در سال‌های اخیر در برخی سخنرانی‌های و حضور در برنامه های تلویزیونی دیدگاه های انتقادی و  دلسورانه خود را در مورد برخی نگاه های دینی و نحوه اداره کنونی کشور بیان کرده است.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.