جلسه محاکمه دو سوئدی به اتهام «حمل شیره تریاک و ترامادول» برگزار شد

نام این دو شهروند را «استفان کوین گیلبرت» و «سیمون کاسپر براون» اعلام کرده و نوشته است که این دو نفر «مهره‌های یک شبکه بین‌المللی قاچاق مواد مخدر در سوئد» هستند.

پرسش: نخستین جلسه محاکمه دو شهروندی سوئدی به اتهام حمل « ۹ کیلو و ۸۰۰ گرم شیره تریاک» و «۲۱ هزار قرص ترامادول» در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.

خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضاییه ، نام این دو شهروند را «استفان کوین گیلبرت» و «سیمون کاسپر براون» اعلام کرده و نوشته است که این دو نفر «مهره‌های یک شبکه بین‌المللی قاچاق مواد مخدر در سوئد» هستند.

خبر بازداشت و محاکمه این دو شهروند سوئدی در حالی مطرح است که دادگاه حمید نوری، دادیار پیشین قوه قضائیه به اتهاماتی مربوط به سال ۶۷ شده، در سوئد در حال برگزاری است.

خبر بازداشت این دو شهروند سوئدی روز ۱۱ تیرماه سال گذشته اعلام شد. این افراد در دفاعیات خود در دادگاه گفته‌‌اند که به عنوان توریست به ایران سفر کرده‌اند و «از سوی فردی به نام احمد زائدی در سوئد اجیر» شده‌ بودند که این مواد را منتقل کنند.

وکیل «استفان کوین گیلبرت» که به حمل تریاک متهم شده است، در دادگاه گفته است که موکل او «بیمار روانی» است و توسط یک باند اجیر شده است.

وکیل «سیمون کاسپر براون» که به حمل ترامادول متهم شده است نیز گفته است: «موکل من به مواد مخدر و ترامادول اعتیاد داشته و همین امر انگیزه او برای مشارکت در قاچاق مواد مخدر بوده است».

در این گزارش توضیحی درباره «احمد زائدی» که گفته می‌شود این افراد را اجیر کرده است، داده نشده است.

سفارت سوئد در تهران تاکنون واکنشی به اخبار منتشر شده درباره این دو سوئدی نشان نداده است.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.