جمهوری اسلامی: گناه مردم و مهر استاندارد شورای نگهبان!

مردم که نرفته‌اند از بلادِ کفر رئیس و وزیر و وکیل انتخاب کنند و بیاورند در این دیار به منصب بنشانند که برخی‌ها دست بر یقه ملت دارند و حتی کرونا را هم به انتخاب آنان و گناهِ مترتب بر آن، نسبت می‌دهند! یادشان نیست انگار که همه منتخبان، قبل از آنکه با رای مردم برگزیده شوند، از طریق مبادی قانونی و عبور از فیلتر‌های متعدد و در نهایت، با مهر استانداردِ شورای نگهبان به عرصه، معرفی شده‌اند و اگر قرار است مردم برای رای دادن به فلان و فلان و فلان، مستوجب عقوبت شمرده شوند، حضرات شورای نگهبان، اولی به تحمل این عقوبت هستند تا رای‌دهندگان.

پرسش: روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:همان‌ها که چون کتاب می‌گشایند و قواعد فقه را ورق می‌زنند و به قاعده "سوق المسلمین" می‌رسند و تعلیم‌مان می‌کنند که آنچه در بازار مسلمین عرضه می‌شود حلال و طاهر است و نیاز به تحقیق هم ندارد اما توجه ندارند که "انتخابات" مصداق سیاسی و اجتماعی "سوق المسلمین" می‌تواند باشد، درست و مبرا‌کننده ذمه مومنان.

متن یادداشت امروز روزنامه جمهوری اسلامی:

گناه مردم و مهر استاندارد شورای نگهبان!
به تعارف که باشد، "الَّذِینَ یَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَیَتَّبِعُونَ اَحْسَنَهُ" می‌خوانیم اما به عمل که می‌رسد، قرآن را می‌بندیم و کلمات‌مان، سختی سنگ می‌گیرد و می‌شود این که از زبان آقایان می‌شنویم و زخم بر دل مان می‌نشیند. آن هم در روزگاری که خسته‌ایم از گرانی و بلبشوی بی‌نظارتی. از آنچه بر ما می‌رود اما با همه خستگی، پای امنیت و عزت اسلام و ایران و انقلاب که باشد، قد راست می‌کنیم و سینه ستبر. کور می‌کنیم چشمی که به این مُلک، چپ، باز شود اما مانده‌ایم با مسئولان و تریبون‌داران و صاحب جایگاه‌های خودمان چه کنیم؟ همان‌ها که چون کتاب می‌گشایند و قواعد فقه را ورق می‌زنند و به قاعده "سوق المسلمین" می‌رسند و تعلیم‌مان می‌کنند که آنچه در بازار مسلمین عرضه می‌شود حلال و طاهر است و نیاز به تحقیق هم ندارد اما توجه ندارند که "انتخابات" مصداق سیاسی و اجتماعی "سوق المسلمین" می‌تواند باشد، درست و مبرا‌کننده ذمه مومنان. مردم که نرفته‌اند از "بلادِ کفر" رئیس و وزیر و وکیل انتخاب کنند و بیاورند در این دیار به منصب بنشانند که برخی‌ها دست بر یقه ملت دارند و حتی کرونا را هم به انتخاب آنان و گناهِ مترتب بر آن، نسبت می‌دهند! یادشان نیست انگار که همه منتخبان، قبل از آنکه با رای مردم برگزیده شوند، از طریق مبادی قانونی و عبور از فیلتر‌های متعدد و در نهایت، با "مهر استانداردِ شورای نگهبان" به عرصه، معرفی شده‌اند و اگر قرار است مردم برای رای دادن به فلان و فلان و فلان، مستوجب عقوبت شمرده شوند، حضرات شورای نگهبان، اولی به تحمل این عقوبت هستند تا رای‌دهندگان. اما نکته‌ای که آقایان باید جواب دهند این است که "واقعا" فکر می‌کنند به جای "الف" اگر "ب" انتخاب می‌شد روزگار فرق چندانی می‌کرد؟ یعنی تحریم‌ها کمتر می‌شد؟ توان‌های داخلی بیشتر فعال می‌گشت؟ باران بیشتری می‌بارید؟ زمین بیشتر به بار می‌نشست؟ کرونا نمی‌آمد؟ روشن است که هیچ‌کدام محقق نمی‌شد. نه تحریم‌ها تراش می‌خورد. نه توان داخلی بیشتر به میدان می‌آمد - چه اگر بپذیریم، در داخل توان و ظرفیتی هست و امروزه به کمک ملک و ملت نمی‌آید، جز خیانت نمی‌توان نامی برآن نهاد- باور کنید میزان بارندگی آسمان و ثمردهی زمین هم فرق نمی‌کرد. کرونا هم از چین پا به راه نهاد و همه جهان را در نوردید. هرکس هم رئیس‌جمهور بود، قصه را همین‌طور تلخ می‌خواندیم. باور ندارید تا انتخابات بعدی، 8 ماه بیشتر نمانده است. عمری باشد سال بعد را هم می‌بینیم و معجزه مدعیان را اندازه می‌گیریم. خواهیم دید صواب آن رای دادن چگونه همه ظرفیت‌ها را شکوفا خواهد کرد. طلیعه آن را هم با مجلس یازدهم می‌بینیم. ما نیز نباشیم، مدعیان هستند. خود وجب خواهند کرد سرزمین‌های به شکوفه نشسته را!

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.