نماینده مسئول امنیت مردم نوع مرگ حسن روحانی رییس جمهور را هم تعیین کرد؛ اعدام

روزنامه اصولگرای رسالت در سرمقاله روز پنج‌شنبه، ۲۴ مهرماه، با اشاره به همین وضعیت خطاب به روحانی نوشت که رئیس ‌جمهور نه سیاست می‌داند و نه دین می‌فهمد.

پرسش: مجتبی ذوالنوری پاسدار سابق و رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ، خطاب به حسن روحانی رییس جمهوری نوشت که اگر ملاک برای تصمیم‌گیری «خواست اکثر مردم» باشد، «امروز اکثریت قاطع» مردم از رئیس‌ جمهور ناراضی هستند و باید رهبر انقلاب دستور بدهد که روحانی «هزار بار اعدام شود».

ذوالنوری نماینده نزدیک به پایداری های مجلس در توییتی که روز جمعه، ۲۵ مهرماه، منتشر کرد این اظهارات کنایه‌آمیز را را در واکنش به حرف‌های اخیر حسن روحانی درباره صلح «امام حسن(ع)» نوشته است.

 

جناب روحانی اگر برای توجیه مذاکره با دشمن، علت صلح امام حسن بامعاویه راخواست اکثر مردم از امام ذکر میکنید! امروز اکثریت قاطع ملت ایران به کمتر از #عزل و #مجازات شما راضی نمیشوند؛با منطق شما،رهبر انقلاب باید دستور دهند هزار بار شما را اعدام کنند تا دل مردم عزیز راضی شود

— مجتبی ذوالنوری (@zonnoour) October 16, 2020

رئیس ‌جمهور  روز ۲۳ مهرماه در یک سخنرانی با اشاره به رویدادهای صدر اسلام گفته بود که «امام حسن0ع)» با معاویه صلح کرد، چون «اکثریت قاطع جامعه و مردم» خواهان صلح بودند.

منتقدان روحانی این سخنان را مقدمه‌سازی و تمایل برای مذاکره با آمریکا توصیف کرده‌اند.

مجتبی ذوالنوری هم با اشاره به همین سخنان به حسن روحانی کنایه زده و نوشت که اگر طبق نظر اکثریت مردم بخواهیم تصمیم‌گیری کنیم، چون اکثر مردم از عملکرد روحانی ناراضی هستند، باید دستور اعدام او صادر شود.

مجتبی رضاخواه، نماینده اصولگرای مجلس هم در توییتی نوشته است که حسن روحانی تاریخ اسلام را تحریف کرده و قبلا نیز با استناد به وقایع کربلا، از آن درس مذاکره گرفت تا تحریم‌ها را بردارد، ولی «تحریم‌ها که برداشته نشد، اما نرخ ارز ده برابر شد».

احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد هم با اشاره به حرف‌های روحانی گفته است که صلح «امام حسن» با معاویه نتیجه خواست اکثریت مردم نبود، بلکه «خواص» و «آدم‌های سازگار با دشمن» به امام  «خیانت کردند».

شبیه‌سازی و ربط‌ دادن مذاکره با آمریکا با صلح امام حسن در ادبیات سیاسی معاصر ایران سابقه‌دار است.

اردیبهشت امسال نیز پس از آن که توییتر فارسی حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر انقلاب توییتی درباره «امام حسن» منتشر کرد و امام را «شجاع‌ترین چهره تاریخ اسلام» خواند، گمانه‌زنی‌های زیادی درباره مقدمه‌چینی برای مذاکره با آمریکا مطرح شد.

خبرگزاری تسنیم که به سپاه پاسداران نزدیک است، در واکنش به این گمانه‌زنی‌ها نوشت که از نظر رهبر انقلاب، امام حسن «به‌ دلیل خیانت خواص و ناآگاهی جامعه، برای حفظ جان شیعیان مجبور به صلح با معاویه شد» و حضرت آیت الله خامنه‌ای «اوضاع کنونی کشور را قابل مقایسه با دوران صلح امام حسن نمی‌دانند».

تابستان سال ۹۴ نیز پس از آن که حسن روحانی در جمع استانداران صلح «امام حسن(ع)» را ناشی از خواست اکثریت مردم توصیف کرد و تصمیم اما را با عبارت «نرمش قهرمانانه» که رهبر انقلاب برای مذاکرات هسته‌ای به کار برده بود، توصیف کرد، انتقادهای مشابهی علیه رئیس‌جمهور مطرح شد.

با این حال چند ماه بعد با تایید رهبر انقلاب، ایران و گروه ۱+۵ توافق هسته‌ای موسوم به برجام را امضا کردند.

در شرایط کنونی اما با توجه به خروج ترامپ از برجام، منتقدان حسن روحانی می‌گویند دیگر نمی‌توان شرایط کنونی را با شرایط زمان «امام حسن(ع)» مقایسه کرد.

روزنامه اصولگرای رسالت در سرمقاله روز پنج‌شنبه، ۲۴ مهرماه، با اشاره به همین وضعیت خطاب به روحانی نوشت که رئیس ‌جمهور نه سیاست می‌داند و نه دین می‌فهمد.

 

###
نظرات کاربران (1)

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.