حقیقت نامزدی ترامپ برای جایزه صلح نوبل؛
کمیته نوبل نامزد نکرده بلکه نماینده راست گرای مجلس نروژ پیشنهاد داده

رویترز می‌گوید، هزاران نفر از جمله سیاستمداران، هنرمندان و اساتید دانشگاه اجازه معرفی نامزدهای نوبل را دارند.

پرسش: در پی انتشار اخباری دال بر نامزدی ترامپ برای جایزه صلح نوبل، بررسی ها نشان می دهد که کمیته برگزاری جایزه نوبل رییس جمهور آمریکا را در فهرست نامزدهای دریافت این جایزه قرار نداده بلکه یک نماینده راست گرای مجلس نروژ؛ کشوری که سازمان نوبل از آغاز تاسیس در آن بوده، این پیشنهاد را به این کمیته داده است.

این نماینده پارلمان نروژ روز چهارشنبه اعلام کرد با توجه به نقش و ابتکار دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در عادی سازی روابط بین اسرائیل و امارات، او را به عنوان نامزد دریافت جایزه صلح نوبل ۲۰۲۱ معرفی کرده است.

به گزارش رویترز، کریستین تیبرینگ، نماینده پارلمان نروژ از حزب دست راستی «پروگرس پارتی»، گفته است، این به دلیل نقش دونالد ترامپ در دستیابی به توافق صلح بین اسرائیل و امارات متحده عربی است. این یک توافق منحصر به فرد است.

رویترز می‌گوید، هزاران نفر از جمله سیاستمداران، هنرمندان و اساتید دانشگاه اجازه معرفی نامزدهای نوبل را دارند.

این خبرگزاری می‌افزاید که کمیته صلح نوبل به پرسش در خصوص خبر معرفیی ترامپ از سوی این نماینده برای این جایزه پاسخ نداده است.

قرار است مراسم رسمی امضای توافق عادی‌سازی روابط امارات و اسرائیل روز سه‌شنبه آینده، ۲۵ شهریور، با میزبانی رئیس جمهوری دونالد ترامپ در کاخ سفید برگزار خواهد شود.

عادی سازی مناسبات اسرائیل و امارات متحده عربی٬ اولین مورد از برقراری مناسبات دیپلماتیک بین یک کشور عربی و اسرائیلی طی بیش از ۲۰ سال گذشته است.

پیش از این باراک اوباما، چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده، جایزه صلح نوبل سال ۲۰۰۹ را دریافت کرد.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.