دلجویی حسن روحانی از رییس دولت اصلاحات

پرسش:حسن روحانی رییس جمهور که این روزها بشدت در معرض انتقاد گسترده از سوی هم جیهه ای های خود برای وزرای پیشنهادی است، دو عضو کابینه خود را به دیدار سیدمحمد خاتمی رییس دولت اصلاحات فرستاده است. دیداری که از آن معنای دلجویی از رییس دولت اصلاحات به نظر می رسد.

پرسش:حسن روحانی رییس جمهور که این روزها بشدت در معرض انتقاد گسترده از سوی هم جیهه ای های خود برای وزرای پیشنهادی است، دو عضو کابینه خود را به دیدار سیدمحمد خاتمی رییس دولت اصلاحات فرستاده است. دیداری که از آن معنای دلجویی از رییس دولت اصلاحات به نظر می رسد.

رییس دولت اصلاحات سه روز قبل از معرفی وزرای دولت دوازدهم اعلام کرده بود که ما به دنبال سهم خواهی نیستیم اما در چینش کابینه دوازدهم بایستی مطالبات مردم مدنظر قرار گیرد.

حال در این شرایط خبر می رسد که محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور دوازدهم و علی ربیعی وزیر کار با رییس دولت اصلاحات دیدار کرده اند. این خبر را قاسم میرزایی عضو فراکسیون امید مجلس داده است.

عضو فراکسیون امید گفت: آقای ربیعی به همراه آقای واعظی به دیدار آقای خاتمی رفته‌اند و در این دیدار برنامه‌ها و مطالب خود را با ایشان در میان گذاشتند و آقای خاتمی هم‌ ضمن توصیه‌هایی به این افراد از ادامه حضور ربیعی در کابینه حمایت کردند.

قاسم میرزایی‌نکو در گفت‌وگو با ایلنا با ابراز گلایه از برخی شایعات درباره درخواست برخی اعضای فراکسیون امید از برخی وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم عنوان کرد: چنین درخواستی امکان ندارد. چون در آخرین جلسه فراکسیون که روز گذشته برگزار شد، مقرر شد تمامی نقطه نظرات جمع‌آوری شود و از روز شنبه جلسه وزرا با اعضای فراکسیون آغاز می‌شود.

او افزود: باید اول این جلسات با وزرا برگزار شود و بعد درباره گزینه‌های معرفی شده نظر بدهیم ضمن اینکه ما باید همه چیز را به رای نمایندگان واگذار کنیم و اگر در مورد گزینه‌ای به جمع‌بندی نرسیدیم، می‌توانیم به او رای ندهیم اینکه قبل از هر چیز نظرات شخصی خود را به فراکسیون نسبت دهیم کاملا بی‌اخلاقی است.

عضو فراکسیون امید تاکید کرد: مطالبی که از سوی افراد بیان می‌شود نظراتی کاملا شخصی است و ارتباطی به فراکسیون ندارد ضمن اینکه من اطلاع دارم روز گذشته آقای ربیعی به همراه اقای واعظی به دیدار آقای خاتمی رفته‌اند و در این دیدار برنامه‌ها و مطالب خود را با ایشان در میان گذاشتند و آقای خاتمی هم‌ ضمن توصیه‌هایی به این افراد نظرشان در مورد آقای ربیعی کاملا مثبت بوده است.

میرزایی‌نکو از تاکید رییس دولت اصلاحات بر حمایت از کابینه پیشنهادی روحانی خبر داد.

او خاطرنشان کرد: فراموش نکنیم همه جریان اصلاحات را به اخلاق‌مداری می‌شناسند اگر قرار باشد این قبیل بی‌اخلاقی‌ها و جوسازی را رواج دهیم دیگر از اصلاح‌طلبی چیزی باقی نخواهد ماند و این در شأن یک جریان سیاسی نخواهد بود که تا دیروز منتقد بی‌اخلاقی‌های جریان رقیب بود.

میرزایی نکو گفت: با برخی جوسازی‌ها و روش‌های پوپولیستی و تخریب افراد راه به جایی نخواهیم برد.

فاطمه حسینی یکی از اعضای فراکسیون امید نیز در گفت‌وگو با ایلنا، خبر درخواست برخی اعضای فراکسیون امید از برخی وزرای پیشنهادی روحانی را برای انصراف تکذیب کرد و گفت: این خبر چیزی جز شایعه نیست.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.