نماینده چین در سازمان ملل: برجام باید به طور موثر اجرا شود

نماینده چین در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد خواستار «حمایت جهانی از برجام و رعایت قطعنامه ۲۲۳۱» شده است.

پرسش: «جانگ جونگ» سفیر دائم چین در سازمان ملل تاکید کرد که قرارداد هسته ای ایران موسوم به «برجام» از نظر قانونی «الزام آور» است و باید بطور موثر اجرا شود.

به گزارش ایرنا، هیات نمایندگی چین در سازمان ملل روز چهارشنبه با یاداوری سخنرانی نماینده این کشور در نشست روز گذشته /سه شنبه/ شورای امنیت در توئیتی اعلام کرد که جانگ در سخنرانی خود ایالات متحده را به «بازگشت به مسیر برجام و احترام به قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت» دعوت کرده است.

هیات نمایندگی چین در سازمان ملل در توئیت دیگری که در حساب رسمی این نمایندگی منتشر شد نوشت: نماینده چین در این نشست خواستار «حمایت جهانی از برجام و رعایت قطعنامه ۲۲۳۱» شده است.

«حمایت سیاسی و دیپلماتیک از مساله هسته ای ایران، درخواست از آمریکا برای توقف تحریم های ایران و مخالفت با اعمال فشار آمریکا به شورای امنیت برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران» از دیگر محورهای مهم سخنان نماینده چین در این نشست بوده است.

نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد برای بررسی گزارش دوره‌ای دبیرکل این سازمان درباره اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ مربوط به توافق هسته‌ای ایران، روز سه شنبه برگزار شد.

چین در این نشست ضمن اعلام مخالفت با فشارهای آمریکا بر ایران، خواستار توقف تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران شد.

«جانگ جون» نماینده دایم چین در شورای امنیت سازمان ملل در این نشست گفت که علت اصلی بحران کنونی خاورمیانه، خروج آمریکا از توافق هسته ای ایران در ماه مه ۲۰۱۸ و اعمال مجدد تحریم های یک جانبه علیه ایران است.

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.