معاون دانشگاه علوم پزشکی: کرونا در حال بازگشت به روزهای بحرانی اسفند ۹۸ است

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: اگر همین روند ادامه یابد، ممکن است نتوانیم جوابگوی بیماران بستری باشیم پس لازم است مردم با رعایت اصول بهداشتی، از روند رو به افزایش ابتلا به کرونا پیشگیری کنند.

پرسش: معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران، نسبت به افزایش موارد ابتلا به کرونا و بازگشت به روزهای بحرانی اسفند ۹۸ هشدار داد.

سید فرشاد علامه روز سه شنبه در نشست خبری که در محل ستاد دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، با اشاره به افزایش موارد ابتلا به کرونا در کشور افزود: اکنون ۴۸۵ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های دانشگاهی تابعه علوم پزشکی تهران بستری هستند که از این تعداد، ۱۷۷ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی تهران، وی اظهار داشت: برخی بیماران کرونایی بستری در بخش‌های عادی نیازمند مراقبت‌های ویژه هستند که منتظر خالی شدن تخت‌های آی سی یو هستیم.

علامه تاکید کرد: اگر همین روند ادامه یابد، ممکن است نتوانیم جوابگوی بیماران بستری باشیم. بنابراین، لازم است که مردم با رعایت اصول بهداشتی، از روند رو به افزایش ابتلا به کرونا پیشگیری کنند.

وی با بیان اینکه در صورتی که مجبور شویم باید از تخت‌های سایر بیماران غیر کرونایی استفاده کنیم، افزود: نگران هستیم با این روند به روزهای بحرانی اسفند ۹۸ باز گردیم. در روزهای ۱۷ تا ۲۳ اسفند ۹۸، بیشترین میزان بستری را داشتیم که اکنون به آن روزها نزدیک می‌شویم.

تاکنون ۲۲۵ هزار و ۲۰۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۶۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۰ هزار و ۶۷۰ نفر رسید.

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.