ابراز نگرانی رییس فدراسیون جودو از تعلیق کل ورزش ایران

در این چند روز بسیار نگران شده‌ام که این ماجرا گریبان رشته‌های دیگر و کل ورزش ایران را نگیرد. باید به فکر باشیم و شرایط را تغییر بدهیم.

پرسش: آرش میراسماعیلی رییس فدراسیون جودو که به دلیل ماجرای سعید ملایی فدراسیون وی به تعلیق در آمده به طور تلویحی از برنامه هایی برای تعلیق کل ورزش ایران پرده برداشت.

رییس فدراسیون جودو، گفت: با لوایح جدیدی که دادگاه حکمیت ورزش برای ما ارسال کرده است، نگران آینده کل ورزش ایران هستم.

«آرش میراسماعیلی» اظهار داشت: پس از تعلیق ناعادلانه جودوی ایران از سوی فدراسیون جهانی، به دادگاه حکمیت ورزش شکایت کردیم و قرار بود جلسه رسیدگی به آن روز ۲۰ فروردین ماه در سوئیس برگزار شود.

وی افزود: پس از شیوع ویروس کرونا، طرفین توافق کردند تا جلسه به تاریخ دیگری موکول شود، اما در چند روز گذشته لوایح تکمیلی برای ما ارسال شد و کار را به جایی کشانده‌اند که فراتر از ورزش است.

رییس فدراسیون جودو اظهار داشت: متاسفانه در این لوایح به مسائل داخلی کشور ما ورود کرده‌اند. این یک دخالت آشکار است و ربطی به پرونده دعوای ما و فدراسیون جهانی ندارد. موضع ما تنها نسبت به ادعاهای «سعید ملایی» و تعلیقی است که برای فدراسیون جودوی ایران ایجاد شد.

میراسماعیلی با بیان اینکه لوایح جدید را به اطلاع مسوولان ورزش ایران رسانده‌ است، توضیح داد: به‌زودی نشستی با مسوولان ورزش خواهیم داشت تا تصمیم‌گیری شود. شرایط به‌گونه‌ای است که دیپلماسی ورزش باید به کمک ما بیاید.

رییس فدراسیون جودو ادامه داد: در این چند روز بسیار نگران شده‌ام که این ماجرا گریبان رشته‌های دیگر و کل ورزش ایران را نگیرد. باید به فکر باشیم و شرایط را تغییر بدهیم.

وی گفت: وقتی هر مصاحبه‌ای می‌کنیم و تصمیمی می‌گیریم به اطلاع فدراسیون جهانی می‌رسد، اتفاق خوبی نیست و نباید اجازه بدهیم که با بهره‌برداری سیاسی درپی ایجاد مشکلات برای ورزش ایران باشند.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.