نماینده مجلس: پساکرونای اقتصادی وحشتناکی در کشور خواهیم داشت

علی ربیعی، سخنگوی دولت نیز  پیش از این گفته بود بحران شیوع ویروس کرونا وضعیت شغلی ۷.۳ میلیون نفر از شاغلان رسمی و غیررسمی در کشور را تحت تاثیر قرار داده است.

پرسش: غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، نماینده مجلس شورای اسلامی، شرایط اقتصادی کشور بعد از کرونا را «وحشتناک» توصیف کرده و گفت پس از کرونا، «یک میلیون نفر» به شمار بیکاران کشور اضافه خواهد شد.

این نماینده که روز شنبه، ۳۰ فروردین، با ایلنا گفت‌و‌گو کرده، بدون اشاره به منبع آمار خود، گفت پیش‌بینی می‌شود حدود یک میلیون نفر از بیکاران جهان بر اثر کرونا، «در ایران باشند. ما در حال حاضر بین ۳ تا ۵ میلیون بیکار داریم، در نظر بگیرید چه شرایطی به وجود می‌آید.»

وی با اشاره به نرخ بیکاری اعلام‌شده در استان‌های تهران و اصفهان که به ترتیب ۳۴ و ۴۰ هزار نفر عنوان شده، اقتصاد کشور را «ضعیف» دانست.

این نماینده درباره شرایط پساکرونا در کشور گفت: «نرخ بالای بیکاری، تعدیل بنگاه‌های کوچک و بزرگ، گران شدن کالاها، رشد وحشتناک تورم در پی خواهد آمد و پساکرونای وحشتناکی خواهیم داشت.»

وی پیش‌بینی کرد: «تب اقتصاد بیمار ما بالا خواهد رفت و با یک تب شدید اقتصادی روبه‌رو خواهیم شد.»

به گفته ایمن‌آبادی، با توجه به این که «اکنون اتفاق وحشتناکی در کشور افتاده که از هر چه زلزله و سیل بالاتر بوده»، به عقیده او «باید بین سلامت و اقتصاد تعادل برقرار کنیم و به گونه‌ای در میان این دو حرکت کنیم که اقتصاد ما دچار فروپاشی نشود.»

حسن روحانی، رئیس‌ جمهوری و سایر مقامات دولت وی نیز بارها از فعالیت بنگاه‌های اقتصادی با وجود شیوع کرونا حمایت کرده‌اند.

علی ربیعی، سخنگوی دولت نیز  پیش از این گفته بود بحران شیوع ویروس کرونا وضعیت شغلی ۷.۳ میلیون نفر از شاغلان رسمی و غیررسمی در کشور را تحت تاثیر قرار داده است.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.