گزارش آماری 10فروردین کرونا درکشور؛ تعداد مبتلایان کل کشور درآستانۀ40 هزارتن،کاهش سرعت ابتلا و مرگ ومیر، افزایش سرعت بهبود/روندنزولی شیوع در 13 استان

این میزان سرعت افزایش 8 درصدیِ ابتلا امروز در مقایسه با دیروز، در حالیست که این رقم در روز های شنبه (دیروز) و جمعه، پنجشنبه، چهارشنبه، سه شنبه، دوشنبه و یکشنبه هفته گذشته بترتیب 10، 10، 9، 9، 8، 5 6  و  5 درصد بود کاهش بعد از تداوم روند شتاب گیری سرعت شیوع در کشور، است.

پرسش: براساس آمار رسمی اعلام شده؛ تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کل کشور تا ظهر امروز(یکشنبه 10فروردین) به 38 هزار و 309 تن رسید که در مقایسه با دیروز( 35 هزار و 408 تن) تعداد دو هزار و 901 تن معادل 8 درصد افزایش داشته است .

این میزان سرعت افزایش 8 درصدیِ ابتلا امروز در مقایسه با دیروز، در حالیست که این رقم در روز های شنبه (دیروز) و جمعه، پنجشنبه، چهارشنبه، سه شنبه، دوشنبه و یکشنبه هفته گذشته بترتیب 10، 10، 9، 9، 8، 5 / 6  و  5 درصد بود کاهش بعد از تداوم روند شتاب گیری سرعت شیوع در کشور، است.

همچنین تعداد کل مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا یا صحیح تر آن کووید19 در کشور تا ظهر امروز (یکشنبه10فروردین)، به دو هزار و 640 تن رسید که در مقایسه با دیروز(دو هزار و 517 تن) تعداد 123 تن معادل 5 درصد افزایش داشته است. 

این میزان افزایش مرگ و میر 5 درصدی امروز در مقایسه با دیروز، در روزهای شنبه(دیروز) و جمعه، پنجشنبه، چهارشنبه، سه شنبه، دوشنبه ، یکشنبه و شنبه هفته گذشته بترتیب برابر با 6، 5 / 6، 5 / 7،  5 / 7 ، 7 ،  5 / 7 ، 8 و 5 / 8 درصد بود.

همچنین تعداد کل بهبود یافتگان تا ظهر امروز (یکشنبه ) در کل کشور به 12 هزار و 391 تن رسید که در مقایسه با دیروز(11 هزار و 679 تن) تعداد 712 تن معادل 6 درصد افزایش داشته است. رسید که در مقایسه با دیروز(11 هزار و 133 تن)  تعداد 546 تن معادل 5 درصد افزایش داشته است. 

این نرخ افزایش بهبود 6 درصدی امروز در مقایسه با دیروز، در حالیست که این رقم در روزهای شنبه(دیروز) و جمعه پنجشنبه،چهارشنبه، سه شنبه ،دوشنبه ، یکشنبه و شنبه هفته گذشته بترتیب برابر با5، 5 / 6، 9، 8 ، 7، 6 ، 4  و 13 درصد بود.

در همین حال کیانوش جهانپور سخنگو و رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت امروز همچنین گفت: ۳۴۶۷ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

  • رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: دانشگاه علوم پزشکی مجازی اقدام به تولید محتوای علمی و تخصصی مربوط به کرونا ویروس کرده که برای همه مفید و قابل استفاده است. مردم می‌توانند برای بهره مندی از تولیدات علمی و مورد تایید وزارت بهداشت در زمینه کرونا به سامانه arman.vums.ac.ir/corona مراجعه کنند.

    جهانپور اظهار کرد: بسیج ملی مقابله با کرونا با همکاری مردم و نهادهای دولتی و غیردولتی ادامه دارد و اگر امروز در مرحله مدیریت این بیماری قرار داریم، به خاطر تلاش‌ها و همکاری مردم و مشارکت انجام شده است. تاکنون نزدیک به ۶۰ میلیون نفر در این بسیج ملی شرکت کرده‌اند. از طرفی با رضایت سنجی انجام شده از شرکت کنندگان، ۹۷.۳ درصد مردم که از خدمات این بسیج استفاده کرده‌اند، اظهار رضایت‌مندی داشته‌اند.

    وی ادامه داد: باید دقت بیشتری در زمینه رعایت نکات بهداشتی برای سالمندان داشته باشیم. در روزهای اخیر میانگین سنی افراد مبتلا به این بیماری حدود ۵۵ سال گزارش شده است. میانگین سنی درگذشتگان نیز ۶۹ سال بوده است. این موضوع نشان می‌دهد که باید توجه ویژه‌ای به سالمندان داشته باشیم.

    سخنگوی ستاد ملی مدیریت  و مقابله با کرونا بیان کرد: در هفته‌های آتی ممکن است با موضوع سوگ ابراز نیافته مواجه شویم. با توجه به ابزارهای ارتباطی و آموزه‌های دینی امیدواریم با روش‌ها و توصیه‌هایی با این مشکل مواجه شده و به کمک روان پزشکان و مشاوران این موضوع را حل کنیم.

  • از سوی دیگر دکتر ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت امروز اعلام کرد: شیوع کرونا در ۱۳ استان نزولی شد و در بسیاری از روستاها و شهرهای کوچک که در مجموع ۳۲ میلیون نفر هستند، موارد ابتلا کمتر از ۵ نفر بوده است.

###

  •  
  •  
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.