انتقاد انجمن اسلامی مهندسین از 'پنهان‌کاری عامدانه و تصورات توطئه‌محورانه' درباره کرونا

انجمن اسلامی مهندسین، به دبیرکلی ابراهیم اصغرزاده، خطاب به روحانی ویروس جدید کرونا را یک تهدید بشری خوانده و از اینکه ‌عده‌ای سعی در ارتباط آن با تصورات توطئه محورانه خود دارند ابراز تاسف کرده است.

پرسش:یک تشکل سیاسی صنفی در نامه‌ای به حسن روحانی، رئیس جمهور، خواهان "دستور قاطع" برای منع کامل تردد شده و از "گروه‌های واپس‌گرا" و "تصورات توطئه‌محورانه" درباره شیوع کرونا در کشور انتقاد کرده است.

انجمن اسلامی مهندسین، به دبیرکلی ابراهیم اصغرزاده، خطاب به روحانی ویروس جدید کرونا را یک "تهدید بشری" خوانده و از اینکه "‌عده‌ای سعی در ارتباط آن با تصورات توطئه محورانه خود دارند" ابراز تاسف کرده است.

این تشکل از "گروه‌های واپسگرا" نیز به خاطر " حمله به مکان های مذهبی و نشر اکاذیب و بازی با آبروی پزشکی کشور" انتقاد کرده و خواهان "مقابله و افشای این جریان‌های افراطی" شده است.

در نامه این گروه همچنین از روحانی خواسته شده کسانی را که "منجر به پنهان‌کاری عامدانه در این زمینه‌ شده‌اند" به مردم معرفی کند.

مقام‌ها اتهام پنهانکاری درباره شیوع ویروس کرونا را رد می‌کنند. هرچند در روزهای اخیر چند مقام وزارت بهداشت به تاخیر در شناسایی اولین مبتلایان اذعان کرده‌اند.

همه‌گیری کرونا در کشور از قم و در مقطع انتخابات مجلس و سالگرد انقلاب آغاز شد.

در مواردی آمار رسمی کرونا با گفته‌های مقام‌های محلی، نمایندگان مجلس و همین طور کادر درمانی و روزنامه‌نگاران همخوانی نداشته است.

برخی چهره‌ها و گروه‌های مذهبی  در روزهای آغازین شیوع کرونا مخالف تعطیلی اماکن مذهبی بودند و از جمله به حرم حضرت معصومه (س) حمله کردند.

رسانه‌های رسمی و بعضی‌ها مقام‌ها احتمال "ترور بیولوژیک" را مطرح کرده و اتهام ساخت کرونا را به آمریکا زده‌اند.

پس از آن کسانی همچون حسین شریعتمداری مدیر مسئول کیهان، با ورود پزشکان بدون مرز به ایران مخالفت کردند و تیم اعزامی این گروه به رغم هماهنگی از ارائه خدمات پزشکی بازگردانده شد.

انجمن اسلامی مهندسین در نامه‌اش به حسن روحانی، که در وبسایت روزنامه اعتماد منتشر شده، گفته "اخراج پزشکان بدون مرز ، حیثیت نظام و ملت را در چشم جامعه ی جهانی عمیقا تحت تاثیر منفی قرارداده است."

این گروه خواهان توضیح حسن روحانی در این باره شده است.

در نامه این گروه همچنین با اشاره به ضرورت کمک نیروهای نظامی در مقابله با کرونا هشدار داده شده که "باید هر ارگان پس از اتمام بیماری به جایگاه خود بازگردد".

 

###
نظرات کاربران (1)

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.