فارس:ابتلای جهانگیری معاون اول و ایروانی معاون دفتر رهبر انقلاب به کرونا

خبرگزاری فارس همچنین تایید کرده که اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری، به کرونا مبتلا شده و اکنون قرنطینه است. جهانگیری در نشست‌های دولتی روزهای اخیر و حتی در نشست روز چهارشنبه هیات دولت غایب بود.

پرسش:خبرگزاری فارس روز چهارشنبه ۲۱ اسفند فهرستی از مقام‌ها و چهره‌های سیاسی کشور را منتشر کرده است که یا به کرونا مبتلا شده یا در اثر پیامدهای این ویروس فوت کرده‌اند.

در این فهرست، نام محمدجواد ایروانی معاون نظارت و حسابرسی دفتر رهبر انقلاب به چشم می‌خورد که به گزارش خبرگزاری فارس، به دلیل ابتلا به کرونا قرنطینه شده و «رو به بهبودی» است.

ایروانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز است.

خبرگزاری فارس همچنین تایید کرده که اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری، به کرونا مبتلا شده و اکنون قرنطینه است. جهانگیری در نشست‌های دولتی روزهای اخیر و حتی در نشست روز چهارشنبه هیات دولت غایب بود.

علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، رضا رحمانی، وزیر صنعت و معصومه ابتکار، معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده، سه عضو دیگر کابینه حسن روحانی هستند که به کرونا مبتلا شده و خود را قرنطینه کرده‌اند.

سیدرضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک، مصطفی پورمحمدی، وزیر سابق کشور و دادگستری، و اسماعیل نجار، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، از دیگر افرادی هستند که به دلیل ابتلا به کرونا در قرنطینه هستند.

پنج نماینده فعلی مجلس شورای اسلامی نیز در این فهرست قرار دارند. مجتبی ذوالنوری، معصومه آقاپور علیشاهی، محمود صادقی، شهاب نادری و غلامرضا کاتب نمایندگان مجلس دهم هستند که به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

در روزهای گذشته همچنین گزارش‌های رسمی درباره فوت چند مقام و چهره سیاسی کشور بر اثر ابتلا به کرونا منتشر شد.

از جمله این افراد می‌توان به جان باختن حسین شیخ‌الاسلام، معاون امور بین‌الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب و معاون اسبق وزارت امورخارجه، فاطمه رهبر، نماینده راه‌یافته به مجلس یازدهم، احمد تویسرکانی، مشاور رئیس قوه قضائیه، هادی خسروشاهی، سفیر اسبق ایران در واتیکان، محمد میرمحمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، و محمدعلی رمضانی، نماینده منتخب آستانه اشرفیه در مجلس یازدهم، اشاره کرد.

ویروس کرونا که منشاء آن چین است از بهمن‌ماه امسال از شهر قم به سراسر ایران شیوع پیدا کرد .

بر اساس آمارهای رسمی، در حال حاضر دستکم ۹ هزار در کشور به کرونا مبتلا شده‌اند که ۳۵۴ نفر از آنها جان باخته‌اند.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.