دلنوشتۀ شجاعانه اصلاح طلب در رثای روحانی جهادی که براثر کرونادرگذشت

چه اهمیت دارد که وقتی پای سیاست پیش می‌آید او چه فکر می‌کرد و من چه می‌اندیشم؟ مهم همین بود که وقتی پای انسان وسط می‌آمد جلوی صف ایستاده بود تا کمک کنه. تا شاد کنه. تا آرام کنه.

پرسش: ساجده عرب سرخی فعال مدنی و اصلاح طلب و دختر فیض الله عرب سرخی از اعضای ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در رثای احمد خسروی روحانی جهادی که چند روز پیش بر اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشت، دلنوشته ای در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد.

هم ساجده عرب سرخی و هم احمد خسروی یک حوزه مشترک قعالیت یعنی خدمت به محرومان در استان سیستان و بلوچستان دارند. 

ساجده عرب سرخی نوشت:
درست نمی‌شناختمش. فقط یک بار دیدم اما وصفش را زیاد شنیده بودم. روحانی خوش‌خنده و جهادی و پای کار تو سرزمین‌های پر از مصیبت. ملاکم بچه‌هایند، وقتی بچه‌ها با او کیف دنیا را می‌کردند و می‌خندیدند پس دلش صاف و زلال بود برای خدمت به آن‌ها و پدر و مادرهایشان. از سیل پلدختر تا سیل بلوچستان از آن زلزله تا دیگری و حالا هم کرونا.
ده روز پیش هم عبایش را زیر بغلش زد که باید برای قدردانی از پزشک‌ها و پرستارها کاری کنیم و با شاخه‌هایی گل به بیمارستان رفت. و حالا همان قدردانی که قطعا ده‌ها دل را شاد کرد....
چه اهمیت دارد که وقتی پای سیاست پیش می‌آید او چه فکر می‌کرد و من چه می‌اندیشم؟ مهم همین بود که وقتی پای انسان وسط می‌آمد جلوی صف ایستاده بود تا کمک کنه. تا شاد کنه. تا آرام کنه.
در آخر هم پیشی گرفت و تو همون راهی جانش رو از دست داد که رفته بود تا شرافت را سجده کند. و حالا بچه‌های بلوچستان و خوزستان و لرستان دیگر حاج احمد مهربان و خنده‌رو را ندارند تا اردویشان ببرد و با هم از خنده ریسه بروند...
خیلی زود بود مرد... هنوز ایران به امثال تو نیاز دارد. زود بود برای رفتن... و چه خجلت‌زده‌ام من که در خانه نشسته‌ام....

نوشته عرب سرخی با استقبال کاربران مطرح شبکه های اجتماعی از اصلاح طلب تا اصولگرا روبرو شد از جمله توییت زیر:

 

 

###

 
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.