۵۰ میلمتر باران آمد اما پایتخت را آب نگرفت

مدیرکل امورخدمات شهری شهرداری تهران از بارش بیش از ۴۸ میلیمتری باران طی ۲۴ ساعت گذشته در پایتخت خبر داد و گفت که با وجود این حجم سنگین بارش، آبگرفتگی خیابانها و مسدودشدن مسیل ها و انهار در تهران گزارش نشده است.

پرسش: به گزارش روز چهارشنبه خدمات شهری شهرداری تهران، اصغر عطایی با اشاره به آخرین وضعیت معابر تهران در پی بارش باران اظهار کرد:  هم اینک تمامی مسیل ها، کانال ها و انهار شهر تهران در وضعیت مناسبی قرار دارد.

وی افزود: حجم بارش باران که از دو روز پیش آغاز شده، براساس آمار ارایه شده از سوی دستگاه های سنجش فرودگاه مهرآباد تا شب گذشته بیش از ۴٠میلی متر تخمین زده شده و باران تا پایان امروز ادامه خواهد داشت.

عطایی با اشاره به اینکه خوشبختانه تا این لحظه هیچ مورد ویژه ای از آبگرفتگی گزارش نشده است، تصریح کرد: زمانی شهر دچار خطر می شود که رودخانه ها، مسیل ها و کانال ها سرزیر شوند اما خوشبختانه با تمهیداتی که از سوی شهرداری تهران انجام شده، وضعیت کانالها و مسیل های شهر تهران مناسب است.

مدیر کل امور خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به اینکه حجم بارش باران در غرب و شمال تهران بیش از سایر نقاط تهران گزارش شده است، عنوان کرد: مسیل‌هایی که در این نقاط قرار دارند خوشبختانه دچار بیرون زدگی آب نشده‌اند.

عطایی  از آماده باش تمامی مناطق ٢٢ گانه شهرداری تهران و استفاده از تجهیزات و ماشین آلات مناسب در سطح شهر خبر داد و گفت: براساس دستورالعمل های پیش بینی شده، تمامی مسیل ها، کانال و انهار شهر تهران لایروبی شده‌اند و با هماهنگی آتش نشانی، دستگاه های موتور پمپ و کف کش در نقاطی که احتمال آبگرفتگی و بیرون زدگی آب وجود دارد، مستقر شده است.

وی با بیان اینکه وضعیت خیابانهای شهر تهران در بارشهای اخیر مناسب گزارش شده است، اضافه کرد: وضعیت مناسب شهر تهران در پی بارش گسترده و بی سابقه باران ناشی از همدلی و همکاری تمامی مجموعه شهرداری تهران است.

به گفته عطایی، مدیران ارشد شهری از نیمه شب گذشته تا صبح امروز وضعیت اقدامات انجام شده را رصد کرده و همگی پای کار بوده اند.

مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران خاطرنشان کرد:  با همکاری معاونت فنی عمران و خدمات شهری شهرداری تهران تمامی کانال و مسیل ها در حین بارش نیز مورد بازبینی قرار می گیرند تا در صورت نیاز با افزایش سطح دبی نسبت به افزایش سطح کانال اقدام کنند.

####
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.