مدارس تهران فردا تعطیل است

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران گفت: با توجه به مشارکت فرهنگیان به عنوان عوامل اجرایی در شعب اخذ رای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری تمامی مدارس شنبه (سوم اسفندماه) تعطیل است.

پرسش: مسعود ثقفی اظهارداشت: به دلیل حضور گسترده مردم شهر تهران و مشارکت فرهنگیان به عنوان عوامل اجرایی در شعب اخذ رای مدارس پایتخت در تمامی مقاطع تحصیلی فردا در دو نوبت صبح و عصر تعطیل است.

وی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به اینکه بسیاری از فرهنگیان جز مجریان برگزاری انتخابات هستند و الزاما در مدارس خود به عنوان مجری حضور نداشته و در جای دیگری مشغول انجام وظیفه هستند، به همین دلیل تمامی مدارس تعطیل است نه فقط مدارسی که حوزه رای‌گیری هستند.

ثقفی افزود: یکهزار و ۸۰۰ مدرسه پایتخت در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری شعبه اخذ رای هستند.

به گزارش ایرنا، انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از هشت صبح روز جمعه دوم اسفندماه آغاز شده است.

بنا به اعلام ستاد انتخابات استان تهران، شمار افراد واجد شرایط حق رای در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در این استان، ۹ میلیون و ۶۴۴ هزار و ۹۸۱ نفر است که تعداد ۲۰۰ هزار و ۱۹۸ نفر رای اولی هستند.  

در کل کشور ۵۷ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۱۵۹ نفر واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد، ۲ میلیون و ۹۳۱ هزار و ۷۶۶ نفر کسانی هستند که با رسیدن به سن ۱۸ سالگی برای اولین بار می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

۶ هزار و ۶۸۹ شعبه اخذ رای نیز در استان تهران برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای خبرگان رهبری پیش‌بینی شده که از این تعداد، ۶ هزار و ۱۱۲ شعبه شهری، ۵۷۷ شعبه روستایی و ۴۶۱ شعبه سیار اخذ رای است.

به گفته شکرالله حسن بیگی رئیس ستاد انتخابات استان تهران بیش از ۹۰ درصد عوامل اجرایی انتخابات از فرهنگیان هستند.

####
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.