مدارس تهران و شرق استان تهران فردا و پس‌فردا تعطیل است

همه مدارس شهر تهران و شهرستان‌های ورامین، پیشوا و قرچک روزهای شنبه و یکشنبه به دلیل افزایش آلایندگی هوا در تمامی مقاطع در دو نوبت صبح و عصر تعطیل اعلام شد.

پرسش: در پی افزایش آلودگی هوا و پیش بینی ماندگاری این وضعیت در هوای تهران در هفته پیش رو، معاون عمرانی استانداری تهران، از تعطیلی همه مدارس شهر تهران و جنوب شرق استان تهران در روزهای شنبه و یکشنبه(۳۰ آذر و ۱ دی) خبر داد.

محمدتقی زاده با اشاره به برگزاری جلسه کمیته اضطرار آلودگی تهران گفت: براساس پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر پایداری وضعیت جوی طی روزهای آینده و افزایش غلظت آلاینده‌ها و شاخص کیفیت هوا، تمامی مدارس شهر تهران و جنوب شرق استان تهران شامل ورامین، قرچک، پیشوا و پاکدشت در دو روز آینده تعطیل است و از فردا (شنبه) طرح زوج و فرد از درب منازل در تهران اجرا می شود.

وی تاکید کرد:  همچنین با تصمیم اعضای کمیته اضطرار کاهش آلودگی هوای تهران تمامی امتحانات  آموزش و پرورش برای تمامی شهرستان‌های استان تهران لغو و زمان آن  به هفته آینده موکول  خواهد شد.

وی همچنین اعلام کرد: تردد کامیون‌ها در سطح استان تهران ممنوع است و در این خصوص نیز پلیس راهور با جدیت در ورودی و خروجی‌های شهر حضور دارند.

تقی زاده گفت: با توجه به میزان آلایندگی هوا از شهروندان تقاضا می‌شود که از سفرهای غیرضرور در سطح شهر پرهیز کنند و از وسایل حمل و نقل عمومی نیز استفاده کنند.

معاون عمرانی استاندار تهران یادآور شد: پلیس راهور به شدت با خودروهای دودزا در سطح شهر نیز برخورد خواهد کرد.

تقی زاده با اعلام اینکه دانشگاه ها و ادارات در دو روز آینده تعطیل نیست، از مدیران دستگاه‌ها خواست که برای مرخصی مادران و کارمندان مساعدت کنند.

مشاهدات خبرنگار ایرنا از شرق استان تهران نشان می دهد که انباشت آلاینده ها سبب کاهش دید افقی شهروندان در این منطقه شده است.

####
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.