رشد شاخص بورس بی‌رمق شد

شاخص کل در بازار بورس امروز (‌دوشنبه) ۳۷۲ واحد افزایش داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۳۴۴ هزار و ۴۸۷ واحد رسید.

پرسش: براساس معاملات امروز بیش از سه میلیارد و ۹۸۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۲۱ هزار و ۸۰۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۸۶۷ واحد افزایش به ۱۰۸ هزار و ۵۹۸ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۵۷۹ واحد رشد به ۷۲ هزار و ۵۴۸ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با ۹۱۸ واحد افزایش به رقم ۴۰۷ هزار و ۹۲۳ واحد رسید، شاخص بازار اول ۲۴ واحد و شاخص بازار دوم یک هزار و ۸۶۴ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، سرمایه گذاری نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۲۰۵ واحد، فولاد خراسان (فخاس) با ۱۸۸ واحد، سرمایه گذاری دارویی تامین (تیپیکو) با ۸۰ واحد و سرمایه گذاری ملی ایران (ونیکی) با ۷۱ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل گروه مپنا (سهامی عام) (رمپنا) با ۱۵۲ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۱۰۳ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با ۷۸ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۶۵ واحد، پتروشیمی جم (جم) با ۶۲ واحد و توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۶۱ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، بورس کالای ایران،‌ سایپا، س. صنایع شیمیایی ایران، بانک ملت، فولاد مبارکه اصفهان و ایران خودرو در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرو در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۵۰۸ میلیون و ۴۱۲ هزار برگه سهم به ارزش ۲ هزار و ۹۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۱۲ واحد رشد داشت و بر روی کانال چهار هزار و ۴۸۳  واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۸۰۲ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۱۴ هزار و ۹۴۱ میلیارد ریال داد و ستد شد.

در بین تمامی نمادها، نماد پتروشیمی مارون (مارون)، پالایش نفت لاوان (شاوان)، صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا) و نفت پاسارگاد (شپاس) بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.

در مقابل فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، سنگ گهرزمین (کگهر) و سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب) مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.

#####
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.