آغاز بارش‌ها در سراسر کشور از فردا

کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به ادامه بارش‌ها در سواحل خزر و شمال شرق کشور گفت: برای فردا شنبه بارش در دامنه های البرز ، زاگرس و بخش هایی از جنوب غرب و جنوب رخ می‌دهد و به مناطق مرکزی کشور نیز می‌رسد.

پرسش: «فریبا گودرزی» افزود: برای ۲۴ ساعت آینده بارش باران در سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور ادامه دارد.

این کارشناس سازمان هواشناسی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا با بیان اینکه روز یکشنبه هفته آتی مناطق جنوب غرب و جنوب کشور رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق را شاهد خواهند بود، ادامه داد: همچنین دامنه های البرز و زاگرس و سواحل دریای خزر نیز بارش باران را خواهند داشت.

وی افزود: روز دوشنبه بارش در مناطق یاد شده ادامه خواهد داشت و حتی به مناطق مرکزی کشور می رسد.

گودرزی همچنین تصریح کرد: روز سه شنبه هفته آینده بارش در غرب سواحل و جنوب غرب تضعیف می شود و به مناطقی از شرق و شمال شرق کشور می رسد که این بارش ها در مناطق سردسیر کشور به شکل برف خواهد بود.

به گفته این کارشناس سازمان هواشناسی، سواحل غربی دریای خزر از امروز جمعه تا روز دوشنبه مواج و متلاطم است و این اتفاق روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آتی در مناطق غرب و مرکز خلیج فارس رخ خواهد داد.

وی با تاکید براینکه، از فردا شنبه برای گیلان، غرب مازندران، غرب هرمزگان ، جنوب فارس و سواحل بوشهر و خلیج فارس بارش های سنگین به شکل تجمعی را خواهیم داشت، هشدار داد: در این مناطق امکان آبگرفتگی معابر و بالاآمدن آب رودخانه ها و احتمال سیلاب  و حتی اختلال در تردد در محورهای مواصلاتی وجود دارد.

به گفته گودرزی، روز یکشنبه این بارش ها در گیلان، نیمه غربی فارس، کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر، غرب و مرکز خلیج فارس و خوزستان خواهد بود و تا روز دوشنبه تقریبا ادامه دارد.

وی همچنین تصریح کرد: امشب در ارتفاعات مناطق کوهستانی گیلان، ارتفاعات مناطق کوهستانی و برخی مناطق شهری مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی، سمنان و ارتفاعات و مناطق کوهستانی تهران و البرز احتمال بارش برف وجود دارد که در نواحی کوهستانی به دلیل کاهش دید و مه اختلال در رفت و آمد و لغزندگی را خواهیم داشت.

هوای پایتخت حداقل ۴ درجه خنک تر خواهد شد

این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه با بیان اینکه برای تهران از بعد ازظهر امروز جمعه به تدریج شاهد افزایش ابر و بارش پراکنده خواهیم بود و فردا شنبه آسمان ابری همراه با رگبار پراکنده باران و گاهی با وزش باد را خواهیم داشت.

گودرزی همچنین تصریح کرد: بیشینه دمای هوای تهران امروز ۱۵ درجه سانتی گراد است که فردا شنبه به ۱۰ درجه سانتی گراد می رسد و حداقل چهار تا پنج درجه خنک‌تر خواهد شد.

وی با بیان اینکه، آلودگی هوای تهران به تدریج در حال کاهش است، افزود: به طوریکه شاخص میانگین آلودگی هوا روز گذشته پنجشنبه ۱۴۴ بوده است و امروز صبح ۱۱۹ بوده است و به تدریج غلظت آلاینده ها روند نزولی داشته  است.

گرمترین و سردترین مناطق کشور

گودرزی در خصوص سردترین و گرم ترین مناطق کشور طی ۲۴ ساعت گذشته اظهارکرد: امروز جمعه شهرکرد با ۱۰ درجه زیر صفر و بندرعباس با ۳۰ درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم‌ترین مراکز استان‌های کشور بودند.

####
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.