شکایت از ابراهیم فیاض استاد اصولگرا که از حاشیه های صیغه گری در قم گفت

خبرگزاری رسا بدون اشاره به هویت یا تعداد شاکیان نوشت که آنها اظهارات  فیاض را «توهین‌آمیز و بی‌پایه و اساس» و «علیه مردم شریف قم» دانسته‌اند.

پرسش:به دنبال اظهارات دکتر ابراهیم فیاض، استاد اصولگرای دانشگاه، درباره رابطه مستقیم چندهمسری با افزایش فحشا در شهر قم و همچنین رواج صیغه، ، شماری از مردم قم در نامه‌ای رسمی به دادستان قم از او شکایت کردند.

خبرگزاری رسا بدون اشاره به هویت یا تعداد شاکیان نوشت که آنها اظهارات  فیاض را «توهین‌آمیز و بی‌پایه و اساس» و «علیه مردم شریف قم» دانسته‌اند.

در نامه شاکیان که با عبارت «جمعی از مردم استان قم» امضا شده آمده است که آقای ابراهیم فیاض با نسبت «صریح دادن امر فاحشگی به زنان محجبه‌ قمی بدون مقید و محدود کردن موضوع مرتکب موضوع ماده ۶۹۷ قانون مجازات اسلامی شده است».

نویسندگان این نامه به علت آن چه «تشویش اذهان عمومی و ناامن کردن فضای ذهنی مومنین ایران نسبت به مردم شریف قم» نامیده‌اند، خواستار «اشد مجازات» برای این استاد دانشگاه شده‌اند.

ابراهیم فیاض در هفته جاری در گفت‌و‌گو با وب‌سایت «آزادی» در مخالفت با چندهمسری و تبلیغ آن گفته بود: «این رویه زمینه‌ساز اشاعه فحشا در جامعه است. همین آقایان با صیغه‌هایی که در قم کردند این شهر را پر از فاحشه کردند. دخترانی که صیغه آقایان شده‌اند فکر می‌کنند که چرا پول درنیاورند.»

وی همچنین از تجربه شخصی خود در این زمینه گفته بود: «امروز می‌بینیم که ردیف، چهارتا، چهارتا کنار خیابان‌های قم می‌ایستند، آن هم با حجاب کامل. چند شب قبل ماشین خود من در قم خراب شد و دیدم که فاحشه با چادر و مقنعه و حجاب کامل به ماشین چسبیده بود.»

ابراهیم فیاض دانشیار جامعه شناسی ( مردم شناسی ) در دانشگاه تهران است.

###

 
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.