اسکن سطح زمین به‌ منظور تهیه یک نقشه جامع

محققان دانشگاه ایالتی کلرادو در تلاشند تا هر چه سریع‌تر تمام سطح زمین را با استفاده از فناوری LiDAR اسکن کنند تا بتوانند بانک اطلاعاتی موسوم به The Earth Archive را تکمیل کنند.

پرسش: به گزارش پایگاه خبری ساینس دیلی، محققان در تلاشند تا بانک اطلاعاتی مذکور را تکمیل کنند تا در برگیرنده نقشه‌های جامعی از زمین برای انجام تحقیقات علمی باشد. هدف اصلی این پروژه ثبت گنجینه‌های فرهنگی، زمین شناختی و زیست‌ محیطی است که در اثر بحران آب و هوایی زمین در معرض خطر نابودی قرار دارند.  
محققان معتقدند زمان زیادی برای اسکن سطح زمین در اختیار ندارند. در واقع به اعتقاد محققان با توجه به این که جنگل‌ها در حال ناپدید شدن هستند، جمعیت آبزیان رو به کاهش است،‌ یخچال‌ها در حال ذوب شدن هستند، اقیانوس‌ها هرروز گرم‌تر می‌شوند، گونه‌های مختلف برای بقای خود بیش از گذشته می‌جنگند، ساختار زمین در حال از بین رفتن است و همه این وقایع با سرعت زیادی در حال رخ دادن است، بنابراین زمان کوتاهی برای تهیه نقشه جامع زمین باقی مانده است.
نتیجه این اسکن، یک نقشه سه‌بعدی از سطح سیاره زمین است که با استفاده از فناوری LiDAR‌ تهیه می‌شود. برای این منظور مجموعه‌ای از پرتوهای مادون قرمز توسط یک هواپیما به سطح زمین تابیده می‌شود و امکان اسکن سه‌بعدی زمین و هرچه روی آن قراردارند را فراهم می‌کند.
بانک اطلاعاتی The Earth Archive در یک لابراتوار تحقیقاتی در دانشگاه ایالتی کلرادو نگهداری می‌شود.

####
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.