احتمال رویگردانی گراهام از ترامپ

«لیندسی گراهام» سناتور جمهوریخواه گفت، اگر شواهد جدیدی ارائه شود، ممکن است نظر خود را تغییر داده و از استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا حمایت کند.

پرسش: شبکه خبری سی ان ان، اظهارات این سناتور آمریکایی را شاهد دیگری برای اثبات وضعیت خطرناکی که ترامپ با آن مواجه است، ارزیابی کرد و نوشت، گراهام روز گذشته(یکشنبه) در مصاحبه با تارنمای آمریکایی آکسیوس به سووال «جاناتان اسوان» مجری برنامه مبنی بر اینکه «آیا اگر شواهد بیشتری ارائه شود که به حمایت شما از استیضاح کمک کند، از آن استقبال می کنید؟» چنین پاسخ داد: مطمئنا، شاهدی ارائه دهید که یک جرم رخ داده و نشان دهد که ترامپ در رابطه با تماس تلفنی با اوکراین معامله کرده است، این بسیار مشکل آفرین خواهد بود.

تماس تلفنی ترامپ با رئیس جمهوری اوکراین و درخواست از او برای تحقیقات درباره «جو بایدن» نامزد انتخابات و «هانتر» پسرش به دلیل فعالیت غیرقانونی در شرکت گاز اوکراین، تحقیقات درباره استیضاح ترامپ به دلیل سوءاستفاده از قدرت را کلید زد.

گراهام در این  مصاحبه دیدگاه خود را که بارها در چند هفته گذشته تکرارکرده بار دیگر مطرح کرد.

وی بر این باور است که تماس تلفنی ژوئیه گذشته ترامپ با رئیس جمهوری اوکراین جرمی نیست که بتوان با استناد بر آن رئیس جمهوری را استیضاح کرد.

وقتی از گراهام درباره اظهارات بعدی ترامپ که گفته بود چین باید درباره بایدن و پسرش تحقیق کند، سووال شد، این سناتور آمریکایی از ایالت کارولینای جنوبی اظهار داشت: به نظر من این حرکت «احمقانه» بود. هیچ کس باور ندارد که چین برای تحقیقات درباره بایدن، ترامپ، من و هر فرد دیگری مناسب باشد.

لیندسی گراهام وفادارترین متحد ترامپ در بین جمهوریخواهان است اما به نظر می رسد با این اظهارات احتمال این که نظر خود را تغییر دهد وجود دارد.

وی همچنین تصمیم ترامپ را برای خارج کردن نیروهای آمریکایی از سوریه محکوم کرده و آن را «کوته بینانه» و «غیرمسئولانه» توصیف کرده است.

سیاست آمریکا برای خارج کردن نیروهایش از سوریه همچنین مورد انتقاد «میت رامنی» دیگر سناتور آمریکایی قرار گرفته است.

رامنی در مصاحبه با اکسیوس درخواست ترامپ از چین را غیرقانونی توصیف کرده و گفت به دنبال اطلاعات بیشتری برای اتفاقاتی که در پشت پرده رخ داده، است.

####
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.