تداوم ستاره کردن دانشجویان در دولت روحانی؛

تحصن سها مرتضوی بخاطر محروم شدن از تحصیل در دوره دکترا

وی در پلاکاردی نوشت که به دلیل فعالیت صنفی دانشجویی «ستاره‌دار» شده و خواهان بازگشت به تحصیل است.

پرسش:سها مرتضایی، دانشجوی محروم از تحصیل و دبیر سابق شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه تهران، در اعتراض به عدم پیگیری وضعیتش توسط وزارت علوم، سازمان سنجش و مسئولان دانشگاه تهران در برابر کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران تحصن کرده است.

وی در پلاکاردی نوشت که به دلیل فعالیت صنفی دانشجویی «ستاره‌دار» شده و خواهان بازگشت به تحصیل است.

  • سها مرتضایی دبیر اسبق شورای صنفی دانشگاه تهران که به دلیل پیگیری وضعیت دانشجویان بازداشتی دی ۹۶، خود بازداشت و به شش سال حبس محکوم و با وجود رتبه ۱۰ کنکور در مقطع دکتری، ستاره دار و محروم از تحصیل شده است، امروز در دانشگاه تهران اقدام به تحصن کرد  سها مرتضایی گفت: من رتبه ۱۰ کنکور دکتری امسال رشته علوم سیاسی هستم، اما در کارنامه من نقص در پرونده ذکر شده بود. به همین دلیل به سازمان سنجش مراجعه کردم و در آنجا با دو نامه مواجه شدم. یک نامه از وزارت اطلاعات که در آن خواسته بودند برای مقطع دکتری پذیرش نشوم و دیگری از حراست دانشگاه تهران که در آن درخواست کرده بودند در این دانشگاه پذیرش نشوم.

  • وی گفت استناد محروم کردن من از تحصیل، «گزارش» است در حالی که هنگام تجمع در داخل دانشگاه که اقدام علیه امنیت ملی نبوده، من حضور نداشتنم و در جلسه شورای صنفی بودم که برای این حرفم هم شاهد دارم. چطور ممکن است یک فرد در آن واحد در دو جا باشد؟!

عنوان غیررسمی دانشجوی «ستاره‌دار» از سال ۸۵ و دولت محمود احمدی‌نژاد برای دانشجویانی به کار می‌رود که اغلب به دلایل فعالیت‌های سیاسی و عقیدتی از ادامه تحصیل محروم می‌شوند.

حسن روحانی در رقابت‌های انتخاباتی سال ۹۲، وعده حذف ستاره دانشجویان،‌ بازگرداندن آنها و بازکردن فضای دانشگاه‌ها را مطرح ‌کرده بود. با این حال بر اساس گزارش‌ها محرومیت دانشجویان از تحصیل به دلیل فعالیت سیاسی و صنفی‌ در دانشگاه همچنان ادامه دارد.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.