نظرسنجی جدید از کاهش دوباره محبوبیت بایدن حکایت دارد

نتایج نظرسنجی جدید شبکه خبری فاکس نیوز حکایت از آن دارد که محبوبیت «جو بایدن» نامزد پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در رقابت های اولیه درون حزبی دموکراتها باز هم کاهش یافته است.

پرسش: فاکس نیوز در یک نظرسنجی که نتایج آن روز چهارشنبه منتشر شد گزارش داد که بایدن همچنان رقیب پیشتاز دمکرات ها در رقابت های اولیه است اما فاصله «برنی سندرز» سناتور مستقل از ایالت ورمونت و «الیزابت وارن» دیگر سناتور دموکرات از ماساچوست کمتر شده است.

این نتایج نشان داد: بایدن اکنون مورد حمایت ۲۹ درصد از رای دهندگان دموکرات است که این رقم نسبت به اوج محبوبیت او در ماه مه (اردیبهشت) ۶ درصد کاهش نشان می دهد.

بایدن به عنوان معاون رئیس جمهور سابق آمریکا اکنون با ۱۱ درجه اختلاف از همه نامزدهای دموکرات انتخاباتی جلو است. این اختلاف در نظرسنجی های ماه ژوئن (خرداد) ۱۹ درصد بود.

سندرز در نظرسنجی جدید ۱۸ درصد حمایت کسب کرد که بالاترین رقم در بین نظرسنجی های فاکس نیوز است. حمایت از الیزابت وارن درمقایسه با رقم ۱۶ درصدی آگوست (مرداد) گذشته کاهش ۴ درصدی داشته است.

این نتایج نشان داد: ۵۶ دصد از رای دهندگان دموکرات می گویند نامزدی را ترجیج می دهند که بهترین شانس را برای شکست دادن «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا دارد که این رقم افزایش ۱۵ درصدی را نسبت به ماه مارس (فرودین) دارد. رای دهندگان به طور سنتی بایدن را نامزد پیشتاز می داند در حالی که اختلاف او با دیگر نامزدها در حال کاهش است.

بعد از این سه نامزد دموکرات، سناتور دموکرات «کامالا هریس» از ایالت کالیفرنیا با کسب ۷ درصد ارا، «پیت بوتیجیج» شهردار شهر ساوث بند (۵ درصد)، «بوتو اورکوک» نماینده سابق از تگزاس (۱۴ درصد)، سناتور «کوری بوکر» (۳ درصد) در جایگاه های بعدی قرار دارند.

«آندرو یانگ» کارآفرین آمریکایی و «امی کلوبوچار» از ایالت مینه سوتا فقط مورد حمایت ۲ درصد رای دهندگان هستند.

بایدن همچین در تفکیک رای دهندگان سفید و غیرسفیدپوست، نامزد پیشتاز است. او اکنون بین ۱۳ درصد از رای دهندگان غیر سفید محبوبیت دارد و میزان محبوبیت او بین رای دهندگان سفید پوست ۷ درصد است که همسو با نظرسنجی های قبلی است.

نظرسنجی فاکس نیوز در فاصله زمانی بین ۱۵ تا ۱۷سپتامبر (۲۴ تا ۲۶ شهریور) از بین هزار و هشت رای دهنده ثبت نام شده و با ضریب خطای ۴.۵ درصد برای رای دهندگان دموکرات در انتخابات اولیه انجام شده است.

انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده آمریکا قرار است  ۳ نوامبر ۲۰۲۰ برابر  با ١٣ آبان ١٣٩٩ برگزار شود.

نتایج نظرسنجی جدید مشترک روزنامه «آی بی دی» (IBD) و موسسه آمریکایی «تی آی پی پی» (TIPP) که در اواسط شهریور منتشر شد نتایج نظرسنجی فاکس نیوز را تایید می کرد. این نتایج نشان داد که حمایت از بایدن در این نظرسنجی نسبت به نظرسنجی های قبلی ۲ درصد کاهش یافته است.

####
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.