گرمای تابستان در فرانسه جان ۱۵۰۰ نفر را گرفت

به گفته وی، فرانسه در ماه‌های ژوئن و ژوئیه ۱۸ روز درگیر موج گرمایی بوده است.

پرسش:وزیر بهداشت فرانسه می‌گوید ۱۵۰۰ نفر در نتیجه موج گرمای تابستان امسال در این کشور جان خود را از دست دادند، ولی اقدامات صورت گرفته باعث شد تا از شدت تلفات کاسته شود.

آگنس بیزین به اینتر رادیو فرانسه گفت این رقم هزار نفر بیش از میانگین مرگ‌ومیر ناشی از گرما در این وقت از سال است و بیش از نیمی از آنها بیش از ۷۵ سال داشته‌اند.

به گفته وی، فرانسه در ماه‌های ژوئن و ژوئیه ۱۸ روز درگیر موج گرمایی بوده است.

وزیر بهداشت فرانسه در عین حال گفت که موج مرگ و میر ناشی از گرمای امسال بسیار کمتر از سال ۲۰۰۳ است که جان بیش از ۱۵ هزار نفر را گرفت.

اگنس بوسن به رادیو فرانسه گفت: تلفات تابستان امسال به طور قابل توجهی پایین تر از تابستان فاجعه بار سال 2003 بود.

بر اساس برآوردها در تابستان ۲۰۰۳ که گرم ترین تابستان در طول چند دهه اخیر در فرانسه بود، به دنبال ورود موج گرمای ماه اوت همان سال، ۱۵ هزار نفر جان خود را از دست دادند.

به نوشته رسانه های فرانسوی ، البته موج گرما بر تولید شراب فرانسه هم اثر گذاشته و میزان تولید آن را کاهش داده است.

امواج گرما در ماه های ژوئن و ژوئیه تابستان امسال خسارت های سنگینی به فرانسه زد و رکورد دمای ۴۶درجه سانتی گراد برابر با ۱۱۴.۸ درجه فارنهایت در جنوب این کشور ثبت شد.

 به گفته وزیر بهداشت فرانسه، اگرچه موج گرمای 2003 به طور کلی 20 روز به طول انجامید ، اما امسال 18 ساعت این روند در دو موج گرمایی جداگانه ادامه داشت که موج دوم بخش بزرگی از فرانسه را در بر گرفت.

بوسن گفت: اقدام های پیشگیرانه مقامات باعث شد تا میزان مرگ و میر امسال بر اثر شدت گرما بسیار پایین تر از میزان تلفات در سال 2003 باشد.

 موج گرمای سال 2003 مرگبارترین میزان ثبت شده در فرانسه بود که به مناطق مرکزی و پاریس به سختی خسارات وارد شد.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.