۱۵ آبان آخرین مهلت حذف و اضافه بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان است

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با تاکید بر اختیاری بودن استفاده از خدمات بیمه تکمیلی درمان، آخرین مهلت حذف و اضافه بازنشستگان و وظیفه بگیران تحت پوشش این صندوق را ۱۵ آبان ۹۸ اعلام کرد.

پرسش: زهرا زاده غلام، گفت: بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان کشوری براساس ماده ۸۵ قانون مدیریت خدمات کشوری برعهده دستگاه های محل اشتغال است و بنابراین استفاده از این خدمت در صندوق بازنشستگی کاملا اختیاری است و تنها در قالب مسئولیت اجتماعی صندوق و به عنوان یک بسته حمایتی برای بازنشستگان علاقه مند توسط صندوق بازنشستگی کشوری ارائه می شود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از صندوق بازنشستگی کشوری، وی ادامه داد: حدود ۲ میلیون نفر بازنشسته، اعضای تحت تکفل آنها و وظیفه بگیر به صورت کاملا اختیاری تحت پوشش این خدمات قرار دارند.

زاده غلام خاطر نشان کرد: بازنشستگان و وظیفه بگیران می توانند به سایت صندوق بازنشستگی به نشانی www.cspf.ir مراجعه  و نسبت به مشاهده وضعیت بیمه خود و افراد تحت تکفل اقدام کنند و در صورت نیاز به هرگونه تغییر تا ۱۵ آبان ماه به شعب بیمه آتیه سازان مراجعه کنند.

وی اضافه کرد: بازنشستگانی که تحت پوشش این خدمت قرار ندارند، اما تمایل دارند خود و خانواده تحت تکفلشان تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار بگیرند، می توانند با مراجعه به شعبه های شرکت بیمه گر یعنی آتیه سازان حافظ در این خصوص اقدام کنند.

زاده غلام مهلت حذف یا اضافه شدن افراد به قرارداد بیمه تکمیلی درمان را تا ۱۵ آبان ماه اعلام کرد و گفت: عزیزانی که در قرارداد سال گذشته تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار داشتند به طور خودکار در قرارداد جدید نیز تحت پوشش خواهند بود، اما اگر دیگر تمایلی به استفاده از این خدمت ندارند تا تاریخ تعیین شده و از این روش  برای حذف خود و افراد تحت تکفل اقدام کنند.

وی تاکید کرد: پس از مهلت ۱۵ آبان، امکان حذف خدمت بیمه تکمیلی یا اضافه شدن به قرارداد وجود نخواهد داشت.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری تصریح کرد:  بازنشستگان جدید در صورت پوشش بیمه ای فرد اصلی که در زمان برقراری حقوق بازنشستگی تعیین می شود، سه ماه از زمان صدور حکم برقراری اولیه حقوق بازنشستگی، می توانند نسبت به افراد تحت تکفل خود را برای استفاده از این خدمت، اقدام کنند.

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.