ساخت دُم رباتیک برای کمک به حفظ تعادل انسان

پرسش: محققان ژاپنی دُم رباتیکی طراحی کرده‌اند که به دور بدن بسته شده و باعث تقویت تعادل و چابکی کاربر می‌شود.

به گزارش روزنامه دیلی‌میل، دم‌ها که نشان گذشته تکاملی انسان‌ها هستند می‌توانند دوباره مد شوند. اکنون محققان دانشگاه «کیو» در ژاپن، نمونه اولیه یک دم مکانیکی را تولید کردند که به حفظ تعادل و چابکی کاربر کمک می‌کند. این دم که Arque نام دارد، هفته گذشته در کنفرانسی در لس‌آنجلس در زمینه فناوری‌های نوظهور در بازی‌ها و گرافیک، به نمایش درآمد.

این دم همچنین به گونه‌ای بسیار تطبیق‌پذیر طراحی شده و بسته به وزن و قد کاربر قابل تنظیم است. برای این کار، می‌توان چند مهره‌ مکانیکی را به این دستگاه اضافه و یا از ان خارج کرد. از سوی دیگر، قطعات به کار رفته در  Arque سنگین هستند و همین باعث می‌شود کاربر تعادل خود را در زمان حمل اشیای سنگین از دست ندهد.

به گفته محققان، این سخت افزار همچنین می‌تواند کاربردهایی هم در زمینه بازی به ویژه بازی‌های واقعیت مجازی داشته باشد به این شکل که به عنوان ابزاری می‌تواند تعادل کاربران را بر هم بزند که از لحاظ تئوری سختی یک بازی را افزایش داده و یا آن را واقعی‌تر سازد.

AArque از چند ماهیچه مصنوعی که در طول آن کشیده شده است و یک سیستم هوایی تحت فشار به منظور انبساط و انقباض مهره‌ها برای تولید حرکت استفاده می‌کند.

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.