داورزنی: لیگ برتر فوتبال تا ۲۳ مرداد آغاز می‌شود

پرسش: معاون وزیر ورزش و جوانان از آغاز مسابقات لیگ برتر فوتبال تا روز ۲۳ مرداد خبر داد.

محمدرضا داورزنی در رابطه با تاریخ قرعه‌کشی لیگ برتر فوتبال گفت: با توجه به اقدامات وزارت ورزش طی امروز و فردا قرعه کشی مسابقات لیگ برتر فوتبال اعلام می‌شود.

وی افزود: فدراسیون فوتبال قرعه کشی مسابقات لیگ برتر را ظرف امروز و فردا اعلام می‌کند و مسابقات هم در نهایت بیستم تا بیست و سوم مرداد آغاز می‌شود.

معاون وزیر ورزش با بیان اینکه ورزشگاه آزادی تهران ۹۹ درصد برای برگزاری مسابقات آماده شده است خاطرنشان کرد: ورزشگاه‌های یادگار امام تبریز، نقش جهان و فولاد شهر اصفهان، فولاد اهواز و آبادان هم آماده شده‌اند.

داروزنی افزود: دغدغه ما ورزشگاه‌های قائم شهر و مسجد سلیمان بود که نصب صندلی، تکمیل ورودی‌ها و رختکن ورزشگاه قائم شهر با پیگیری‌های استاندار به پایان رسیده است.

معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه فدراسیون فوتبال  برای برگزاری مسابقات، نصب صندلی، فروش الکترونیکی بلیت، نصب دوربین‌های امنیتی و گیت‌های ورودی را ملزم کرده است گفت: به جز گیت‌های ورودی مابقی کارها در این ورزشگاه‌ها انجام شده است.

داورزنی تاکید کرد: دو استادیوم جم بوشهر و مسجد سلیمان هنوز مشکلشان حل نشده است که در صورت آماده نشدن، مسابقات آن‌ها در مرکز استان برگزار خواهد شد.

وی پرداخت پاداش قهرمانان تا پایان گفت: پاداش قهرمان مسابقات آسیایی و پاراآسیایی جارکارتا پرداخت شده و پاداش سایر مسابقات جهانی هنوز به آنان داده نشده است. پاداش سایر رشته‌ها مسابقات آسیایی و قهرمانی جهان را هم امیدواریم تا پایان سال پرداخت خواهیم کرد.

داورزنی با بیان اینکه تکمیل سالن‌های ۶ هزار نفری در اولویت معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزیر ورزش و جوانان، تکمیل طرح‌های نیمه تمام و با بیش از ۶۰ درصد پیشرفت در اولویت است، گفت: تکمیل سالن‌های ۶ هزار نفری هم در اولویت تکمیل قرار دارند. این سالن‌ها مانند سالن‌های ۶ هزار نفری ارومیه و اردبیل می‌توانند میزبان مسابقات جهانی باشند. همواره ۳ تا ۴ هزار طرح نیمه تمام ورزشی در کشور وجود دارد که با توجه به محدودیت‌ها و بر اساس اولویت آن‌ها را به بهره برداری خواهیم رساند. راهکار دیگر فدراسیون برای افتتاح طرح‌های نمیه تمام استفاده از ظرفیت مردمی و مشارکت بخش خصوصی طبق ماده ۲۷ است. امسال بیش از ۷۰۰ طرح ورزشی در کشور افتتاح شده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تجهیز سالن و مجموعه‌های ورزشی وظیفه شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی است گفت: تجهیز وظیفه شرکت توسعه اماکن ورزشی نیست. این شرکت به صورت عمومی فقط زیرساخت‌های ورزشی را فراهم می‌کند و تجهیز آن‌ها وظیفه فدراسیون‌ها و هیات‌های ورزشی است.

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.