سفر چند روزنامه نگار سعودی به فلسطین اشغالی

پرسش: وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این رژیم هفته جاری میزبان شش روزنامه نگار از کشورهای عربی به ویژه عربستان سعودی خواهد بود.

این درحالی است که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در ماه های اخیر برای علنی کردن روابط کشورش با رژیم صهیونیستی تلاش کرده و حتی از نشست معامله قرن در منامه حمایت کرد نشستی که بسیاری از کشورها از جمله خود فلسطینیان تحریم کردند.

به گزارش خبرگزاری سی ان ان، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در صفحه توییتری خود اعلام کرد که شش روزنامه نگار شامل روزنامه نگاران سعودی و عراقی وارد سرزمین های اشغالی شده اند.

این وزارتخانه مدعی شد که این روزنامه نگاران از موزه یادبود هولوکاست، کنست (مجلس) رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی بازدید و نشست هایی را با اعضای کنست و دیپلمات های این رژیم خواهند داشت.

ناظرین امور منطقه این تصمیم را در ادامه تلاش های رژیم صهیونیستی برای عادی سازی روابط با برخی کشورهای عربی و نیز سرپوش گذاشتن بر جنایت های خود در حق فلسطینیان و طبیعی جلوه دادن اوضاع در سرزمین های اشغالی، ارزیابی می کنند.

رژیم صهیونیستی در حالی قصد دارد اوضاع در سرزمین های اشغالی را طبیعی و عادی جلوه دهد که جزئیات بیشتری درباره این روزنامه نگاران و وابستگی های آنان منتشر نکرده است.

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۸ نیز تصاویری از یک گروه از روزنامه نگاران عرب در سرزمین های اشغالی منتشر کرده و از حضور آنها برای تبلیغات به نفع خود استفاده کرد.

خبرنگار شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی نیز در روزهای گذشته تصویری از خود به همراه "یسرائیل کاتس" وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی و خالد بن احمد وزیر خارجه بحرین در کنار یکدیگر در واشنگتن منتشر کرد.

رژیم صهیونیستی در دوره رییس جمهوری دونالد ترامپ تمام تلاش خود را برای نزدیک شدن به برخی کشورهای عربی در پیش گرفته و طرح معامله قرن آمریکا که از سوی جرد کوشنر داماد و مشاور ترامپ هدایت می شود، بهانه ای برای این نزدیکی ها با توجیه حل نزاع اسرائیلی- فلسطینی شده است.

در همین راستا، منامه پایتخت بحرین چند هفته پیش میزبان نشستی درباره بخش اقتصادی طرح آمریکایی- صهیونیستی موسوم به «معامله قرن» بود.  طرحی که کاملاً ضد فلسطینی است و بسیاری از حقوق مردم فلسطین در آن نادیده گرفته شده است.‏

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.