تحلیل نشریه دیپلمات از تغییر نگاه گروه تروریستی داعش به سمت جنوب آسیا

پرسش: نشریه آسیایی دیپلمات گزارش داد؛ گروه تروریستی داعش درصدد ایجاد خلافت جدید در پاکستان و هند است. تصمیم این گروه تروریستی پس از آن اعلام شد که در شوپیان منطقه ای واقع در کشمیر تحت کنترل هند، عملیاتی انجام داد که حاکی از تلاش برای تغییر گستره فعالیت هایش از خاورمیانه به جنوب آسیاست.

نشریه تحلیلی دیپلمات با انتشار گزارشی نوشت: این حرکت تروریستی داعش همزمان با حرکت دیگر این گروه در منطقه موستانگ بلوچستان پاکستان انجام شده است.

طبق این گزارش این گروه در حالی ادعای تأسیس دو ولایت جدید در پاکستان و هند را عنوان کرده که در عراق و سوریه شکست خورده است. بمب گذاری‌های اخیر در هشت منطقه در سریلانکا در روز عید پاک سال جاری که بیش از ۲۵۰ نفر قربانی برجای گذاشت حاکی از آن است که این گروه تروریستی درصدد است حوزه جغرافیایی فعالیت‌های خود را در جنوب آسیا گسترش دهد.

به نوشته دیپلمات گروه داعش درصدد است تا در هند در منطقه جامو و کشمیر حضور یابد و از جدایی طلبان این منطقه اقدام به عضو گیری می‌کند.

طبق این گزارش نهادهای امنیتی در هند و پاکستان تلاش خود را برای دفع تهدیدات این گروه تروریستی در دو کشور افزایش داده اند.

تروریست‌های داعش در سال ۲۰۱۴ اعلام موجودیت کردند. این گروه با ادعای خلافت جهانی و فعالیت‌های تروریستی گسترده بخش‌هایی از شمال عراق، شرق سوریه، محدوده‌ای در لیبی، نیجریه و افغانستان را به تصرف درآورند اما سرانجام دراین مناطق شکست خوردند.

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.