سی ان ان : صبر ایران به پایان رسیده است

سی ان ان در گزارشی به بررسی تصمیم اخیر ایران در راستای کاهش تعهدات برجامی خود پرداخت و گفت صبر ایران به پایان رسیده است.

پرسش: سی.ان.ان،  گفت: آمریکا بعد از خروج از برجام، تحریم‌هایی شدیدی علیه ایران اعمال کرد و بعد از گذشت یک سال که ایران صبوری کرد و به برجام متعهد ماند، اکنون به نظر می‌رسد که صبر ایران تمام شده است و تهران پاسخ تحریم‌ها را داده و اکنون تصمیم گرفته است که سطح غنی‌سازی اورانیوم را افزایش دهد.

به گزارش ایلنا به نقل از سی ان ان این دومین اعلام ایران برای کاهش تعهدات برجامی خود است و به نظر می‌رسد این تصمیم ایران کمی شکل خطرناک‌تری را به خود گرفته است و می‌تواند تهدیدکننده باشد.

به نظر می‌رسد که ایران با کاهش تعهدات برجامی خود به دنبال آن است تا به کشورهای اروپایی باقی مانده در برجام فشار وارد کند تا از این طریق بتواند آنها را مجبور به اجرای تعهدات برجامی خود کند و کمی از فشار تحریم‌ها بکاهد.

اکنون شرایط بسیار پیچیده شده است از سویی می‌توان این تصمیم ایران را فقط یک تهدید دانست که جنبه نمادین دارد از طرفی هم می‌توان آن را اقدامی خطرناک دانست. همه چیز به آینده بستگی دارد و باید منتظر ماند و دید چه خواهد شد.

 

###
مطالب مرتبط

کرونا در جهان؛ کاهش محدودیت‌ها در ژاپن، یونان و اسپانیا و نقض مقررات در آمریکا

کرونا در جهان؛ کاهش محدودیت‌ها در ژاپن، یونان و اسپانیا و نقض مقررات در آمریکا

در حالیکه در آمریکا تعطیلات روز "یادبود کشته شدگان جنگ" که در آمریکا معمولا به نوعی آغاز تابستان محسوب می‌شود، و به رغم هشدارهای مقامات درباره رعایت فاصله گذاری اجتماعی اما تصاویری از تجمع گروهی بدون داشتن ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در دریاچه اوزارکس در میسوری آمریکا ...

|

نگرانی درآمریکا از کرونایی شدن سیاستمداران ارشد این کشور شرکت کننده دراجلاس مهم اِیپک

در این اجلاس مایک پنس (معاون رئیس جمهور)، مایک پمپئو (وزیر امور خارجه)، سناتور میچ مک‌کانل (رهبر جمهوری‌خواهان سنا)، سناتور تد کروز، الیزابت چنی (نماینده مجلس، دختر دیک چنی معاون پیشین رئیس جمهور)، مایکل بلومبرگ (نامزد حزب دمکرات برای ریاست جمهوری)  همچنین استفن هارپر، ...

|

نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.