نیمی ازآمریکایی ها به سیاست‌های ترامپ در پرونده کره شمالی بدبین هستند

پرسش: براساس نظرسنجی راسموسن، نیمی از مردم آمریکا شک و تردید دارند که تلاش‌های اخیر دونالد ترامپ و دیدار با رهبر کره شمالی نشان‌دهنده یک گام به‌سوی صلح در منطقه شبه‌جزیره کره باشد.

به گزارش بامداد پنجشنبه اسپوتنیک، به دنبال دیدار اخیر ترامپ با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و توافق رهبران دو کشور برای ازسرگیری مذاکرات خلع تسلیحات هسته‌ای مرکز راسموسن در نظرسنجی از مردم آمریکا اعلام کرد، همچنان نیمی از آمریکایی ها به پیشبرد سیاست‌های صلح طلبانه ایالات متحده در شبه‌جزیره کره اعتمادی ندارند.

نیمی از مردم آمریکا همچنین معتقدند که تلاش‌های ترامپ در شبه‌جزیره کره تنها یک شوی تبلیغاتی بوده و هیچ منفعتی در طولانی‌مدت برای آمریکا ندارد.

مرکز راسموسن که نظرسنجی خود را از طریق تماس تلفنی و پیام‌های آنلاین بدست آورده اعلام می کند که علاوه بر این ۴۲ درصد از مردم آمریکا اعتقاد دارند که دیدار این هفته ترامپ با اون می‌تواند پیش‌درآمد صلح در این منطقه باشد.

ترامپ روز یکشنبه به‌عنوان نخستین رئیس‌جمهوری آمریکا با قدم گذاشتن بر خاک کره شمالی دیدار چنددقیقه‌ای با رهبر پیونگ‌یانگ داشت.

به دنبال دیدار رهبران دو کشور، طرفین برای ازسرگیری مذاکرات خلع تسلیحات هسته‌ای کره شمالی و کاهش تحریم‌ها به توافق رسیدند.

مرکز راسموسن یک شرکت رای گیری آمریکایی است که در سال ۲۰۰۳ تأسیس شد. این شرکت در جمع آوری، انتشار و توزیع اطلاعات نظرسنجی عمومی مشارکت دارد. گزارش های راسموسن جمع آوری اطلاعات در انتخابات، سیاست، رویدادهای کنونی، موضوعات کاری و رتبه بندی تایید عملکرد رئیس جمهوری ایالات متحده در سطح ملی و ایالتی را شامل می شود.

####
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.