بررسی نحوه افزایش حقوق کارکنان دولت در کمیته مشترک مجلس و دولت

لاریجانی: بررسی نحوه افزایش حقوق کارکنان در کمیته مشترکی از دولت و مجلس آغاز شده است تا مشخص کند احکام صادره دولت برای کارکنان بر اساس مصوبه مجلس بوده است یا خیر

پرسش: علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به درخواست نماینده مردم ورامین که خواستار تشکیل هیاتی مرکب از نمایندگان دولت و مجلس برای بررسی چگونگی افزایش حقوق کارکنان دولت در سال ۱۳۹۸ شد گفت کمیسیون مشترکی تشکیل شده تا موضوع را بررسی کند..

 سیدحسین نقوی حسینی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس گفت: بین نمایندگان مجلس و دولت در زمینه احکام صادره حقوق کارمندان و بازنشستگان اختلاف نظر وجود دارد که برخی از نمایندگان و کمیسیون برنامه و بودجه معتقدند احکام صادره برای افزایش حقوق براساس مصوبه مجلس نبوده است. به همین جهت کسانی که حقوق پایین تر دریافت می کنند، افزایش حقوق کمتری داشتند و کسانی که حقوق بیشتری دریافت می کردند افزایش حقوق بیشتری دارند.  در عین حال دولت نیز به سه بند مصوبه کمیسیون برنامه و بودجه استناد می‌کند و تاکید دارد حد وسط مصوبه مجلس را اجرا کرده است. به همین جهت درخواست دارم هیاتی متشکل از نمایندگان، دیوان محاسبات و دولت تشکیل شود تا به این موضوع رسیدگی شود تا حقی از کارمندان به ویژه کسانی که حقوق پایین تری دریافت می کنند، تضییع نشود.

علی لاریجانی در ادامه گفت:کمیته ای برای رسیدگی به حقوق کارمندان تشکیل شده است. از مجلس آقای قاضی زاده هاشمی (عضو هیات رئیسه مجلس) حضور دارد علاوه بر آن نمایندگان دیوان محاسبات و نمایندگان سازمان برنامه و بودجه در حال بررسی موضوع هستند که احکام صادره براساس مصوبه مجلس بوده یا خیر، اگر نبوده چطور باید اصلاح شود؟

 

###
مطالب مرتبط

انتقاد امیر محبیان از برخورد نمایندگان با ظریف/ این رفتار نه عقلانی و نه مطابق رویکرد رهبری انقلاب بود

همانگونه که مسائل مرتبط با امنیت ملی با توجه و دقت بدون جنجال مورد بحث قرار می‌گیرد؛ سیاست خارجی نیز از جهات مختلف مشابه آن است. به‌ویژه در شرایط ویژه کنونی که در دهه اخیر به‌ دلیل فشارهای ایالات متحده، وزارت خارجه در صف نخست دفاع از منافع و امنیت ملی قرار دارد.

|

نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.