خودروهای کف کارخانه مانده، تجاری می شوند

رئیس هیات‌مدیره گروه خودروسازی سایپا گفت: همه خودروهای دارای کسری قطعات پیشرفته در این مجموعه، درحال تکمیل شدن است و به‌محض رسیدن به مرحله تجاری به بازار عرضه خواهند شد.

«معصوم نجفیان» روز یکشنبه اظهار داشت: کسری چند قطعه دارای فناوری پیشرفته یا «های‌تک» که فناوری آن در اختیار یک منبع خارجی است، موجب ناقص ماندن تعدادی از محصولات گروه سایپا شده که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، در حال تأمین قطعات مذکور هستیم.

به گزارش گروه خودروسازی سایپا، وی خاطرنشان کرد: این خودروها به‌محض رفع کسری، تحویل مشتریان خواهند شد.

برخی منابع آگاه از کسری قطعات بیش از 71 هزار خودروی ساخته شده توسط ایران خودرو و سایپا خبر می دهند که به همین دلیل کف کارخانجات مانده و تجاری نشده اند.

رئیس هیات‌مدیره سایپا بیان داشت: کمبود چند قطعه برخوردار از فناوری پیشرفته، به‌دلیل تحریم‌ها و محدودیت‌های بین المللی رخ داده، اما باتوجه به جلسات مستمر مدیران سایپا و سازندگان فعال در زنجیره تأمین، این مشکل تحت پایش و کنترل قرار دارد.

نجفیان با اشاره به شعار «رونق تولید» گفت: گروه سایپا باهدف حفظ جریان تولید، جلوگیری از توقف خطوط و فعالیت زنجیره تأمین، مأموریت تولیدی خود را به‌اجرا درآورده و از آغاز امسال تاکنون به‌دلیل دستیابی به بالاترین تیراژ تولید، توانسته جایگاه خودروساز برتر کشور را از آن خود کند.

به گزارش ایرنا، در نخستین ماه امسال 20 هزار و 702 دستگاه انواع خودرو در گروه سایپا تولید شد.

این آمار در مقایسه با فروردین پارسال و تولید 37 هزار و 698 دستگاه خودرو در این گروه، 45.1 درصد کاهش نشان می دهد.
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.