بوکسور زن ایرانی در فرانسه مسابقه می دهد

پرسش- صدف خادم، یک زن جوان ایرانی نخستین زن ایرانی است که برای برگزاری مسابقات رسمی بوکس اوایل بامداد یکشنبه در شهر روایان فرانسه بر روی رینگ می رود.

پرسش- صدف خادم، یک زن جوان ایرانی نخستین زن ایرانی است که برای برگزاری مسابقات رسمی بوکس  اوایل بامداد یکشنبه در شهر روایان فرانسه بر روی رینگ می رود.

روزنامه فیگارو  نوشت : هنگامیک ه روز دوشنبه گذشته صدف خادم تجهیزات و تأسیساتی که در بخش تمرینات بوکس در موسسه ملی ورزش فرانسه در جنگل وَنسِن قرار دارد را دید، اشک در چشمهایش حلقه زد و به شدت شروع به گریستن کرد.  اشک ریختن او با شادی و هیجان در هم آمیخت. شاید او می خواست اشکهایش را از خبرنگارانی که برای دیدن او آمده بودند، مخفی کند.
رادیو فرانسه در این گزارش افزود: صدف خادم یکی از شناخته ‌شده‌ ترین بوکسور‌های زن ایرانی است که بیشتر به دلیل ممنوع ‌بودن این رشته ورزشی در ایران برای زنان، فعالیت‌هایش در شبکه مجازی دیده می‌شود و از همین طریق بسیار مشهور شده است. چندی پیش فدراسیون جهانی بوکس با شرکت بوکسور‌های زن ایرانی برای حضور در رقابت‌های جهانی موافق کرده است. صدف خادم به تورنمنتی در شهر روایان فرانسه دعوت شده تا روز 13 آوریل/ 24 فروردین اولین مسابقه ‌اش را برگزار کند. این دعوت قطعا ارتباطی با آخرین تغییراتی که فدراسیون جهانی بوکس برای شرکت زنان ایرانی در نظر گرفته است، ندارد، چون این رشته هنوز در ایران به صورت رسمی مجوز فعالیت ندارد و بوکسور‌های زن ایرانی بیشتر در پارک‌ها یا زیرزمین خانه‌هایشان تمرینات را پیگیری می‌کنند.
تارنمای یورونیوز فارسی نیز در گزارشی در همین ارتباط آورد: ورزش بوکس زنان در ایران هنوز به طور جدی کارش را شروع نکرده است. آخرین خبرها نشان از آن دارد که فدراسیون جهانی بوکس با پوشش دختران ایرانی در مسابقات موافقت کرده اما آغاز به کار رسمی بوکس زنان در ایران باید از پیچ‌وخم‌های اداری مرسوم بگذرد. در شرایطی که ورزش بوکس زنان در ایران نخستین گام‌ها به سوی حرفه‌ای شدن را بر می‌دارد صدف خادم، بوکسور 24 ساله ایرانی این روزها در فرانسه توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرده است. او نخستین زن بوکسور ایرانی است که 24 فروردین {13 آوریل} در رقابت‌های رسمی بوکس فرانسه روی رینگ می‌رود.

 




نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.