با اشاره به تصمیم ترامپ به تروریست خواندن سپاه؛

حسن روحانی آمریکا را تهدید نکرد بلکه از سپاه دفاع کرد

آمریکا می خواهد با تروریست نامیدن سپاه شکست خود را جبران کندبا این اقدام سپاه محبوب تر می شود

پرسش: رییس جمهوری گفت: استکبار جهانی و آمریکا می خواهد کینه و شکست خود علیه ملت ایران را با تروریست خواندن سپاه پاسداران جبران کند.

 

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در سیزدهمین سالروز ملی فناوری هسته ای که در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد، اظهارداشت: استکبار جهانی و آمریکا امروز کینه ، عداوت و شکست های خود را می خواهد از طریق تروریست نامیدن گروهی که همواره بزرگ ترین هدف و عمل آن مبارزه با تروریسم است، جبران کند.
وی با بیان این که بدانید محبوبیت سپاه با این اقدام هر روز بیشتر می شود، تصریح کرد: پاسداران از روز نخست انقلاب در کنار مردم بودند و برای منافع انقلاب از راحتی خود گذشتند.
وی ضمن تبریک روز میلاد امام حسین (ع) گفت: فرهنگ ثارالله شهیدان عامل اصلی پیروزهای بزرگ ملت های مسلمان و به ویژه ملت بزرگ ایران در نهضت های مختلف و انقلاب های مختلف و حراست از ایران و دفع تجاوز امروز است. امروز درس بزرگی برای ایستادگی و مقاومت ما در برابر آنهایی است که می خواهند با فشار به زندگی مردم ما را از مسیر تعالی بازگردانند.
رییس قوه مجریه با یادآوری این که امروز روز پاسدار است، گفت: روز فداکاران و جان برکفانی که از روز اول انقلاب کنار و با مردم بودند. آنها برای منافع مردم و برای منافع کشور و انقلاب از راحتی خود گذشتند. شب هایی را این عزیزان به صبح آوردند در کنار سایر نیروهای مسلح و فداکاران که هر شب آن از شب قدر بالاتر بود. 
روحانی همچنین گفت: بالاتر از شب قدر، شب آن پاسدار و فداکاری است که در مرزهای کشور می ایستد و از منافع کشور دفاع می کند و مطمئن نیست که شب را به سلامت به صبح آورد. شب قدر فقط شب نوزدهم، بیست و یکم و بیست سوم ماه رمضان یا شب های دیگری که نقل شده است، نیست، ما می توانیم شب قدری را بیافرینیم که از آن شب قدر هم بالاتر باشد.
وی افزود: هر شبی که تصمیم، اراده و نقشه ما برای رفاه این ملت و توسعه ایران و قدرت ملت باشد آن شب، از شب قدر بالاتر است. تنها در انتظار رمضان و شب های قدرهای ماه رمضان نباشیم. بیاییم همه شب های خود را شب قدر بسازیم.
رییس دولت دوازدهم ادامه داد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای فداکار ما در کشور و آنهایی که شب ها را تا صبحبرای راحتی مردم و استراحت مردم نخوابیدن ، آنها کسانی هستند که شب های زندگی خود را شب قدر ساختند. 
روحانی با طرح این سوال که چرا سپاه به وجود آمد و برای چه بود؟، گفت: انقلاب بزرگی توسط ملت ایران به پیروزی رسیده بود، دشمنان فراوانی در منطقه و جهان می خواستنددوران و زمان این انقلاب چند هفته و حداکثر چند ماه بیشتر نباشد و انواع توطئه ها را علیه ملت ایران طراحی کردند و یکی از آن توطئه ها توطئه ترور علیه ملت ایران بود. 
وی ادامه داد: گروهک هایی را در دامن خود پرورش دادند و آنها را ترغیب کردند و پول لازم را پرداخت کردند و مواد منفجره را در اختیار آنها گذاشتند تا مسوولین و مردم و انقلابیون را به خاک و خون بکشند و ایران به دورانی برگردد که زیر سلطه آمریکا بود.
رییس جمهوری تصریح کرد: ما نیاز به یک نیروی مومن، ایثارگر و فداکاری که در برابر تروریسم بایستد، داشتیم و امنیت را برای ملت ایران به ارمغان آورد، در راس این حرکت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود. 
روحانی افزود: آن روزی که در خانه های تیمی در تهران و در دیگر شهرها گروهک های منافق و چپ با نام های مختلف که انسان های بیگناه را ترور می کردند و دستگیر می شدند و به دست عدالت سپرده می شدند چه کسانی بودند که فداکاری می کردند و به خانه های تیمی می رفتند، کشته می شدند و فداکاری می کردند. 
وی یادآور شد: آن روزی که دشمنان این ملت جنگ را بر ما تحمیل کردند و اعلام کرده بودند که سه روز بعد مصاحبه را در اهواز انجام خواهند داد و در هفته های بعد در تهران مصاحبه می کنند چه کسانی بودند که در برابر متجاوزین ایستادند و فداکاری کردند؟ این ملت ایران ، ارتش، بسج ، دلاوران عشایر ، نیروی انتظامی بودند و در کنار آن یکی از نیروهایی که در راس این فدکاری قرار داشت باز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.
رییس جمهوری اضافه کرد: شما می خواهید سپاه مورد کینه و غضب آمریکا و صهیونیست ها نباشد؟ شاید این توقعی که در ذهن ما است یک مقدار با واقعیت نخواند. آنها در طول 40 سال تمام توطئه هایی که علیه ملت ایران طراحی کردند طرح آنها منجر به شکست شد. چه کسانی باعث شدند ؟ کل ملت ایران، جوانان، زنان و مردان ، تمام اقوام ، شیعه و سنی، همه دوشادوش هم ایستادند، سپاه پاسداران در این مقاومت و ایستادگی پرچم دار بزرگ بود.
روحانی گفت: امروز استکبار جهانی و آمریکا کینه و شکست و عداوت خود را می خواهد را از طریق تروریسم نام دادن یا نامیدن گروهی که همواره بزرگترین هدف، عمل، ایثار و آرمانش مبارزه با تروریسم بوده است را جبران کند. 
وی تاکید کرد: هیچ کس در دنیا و هیچ ملتی نمی تواند ادعا کند که بالاتر از ملت ایران قربانی تروریسم بوده است. ملت ایران قربانی تروریسمی است که بدست ابرقدرت ها ساختهو تسهیل شدند و به آنها دستور دادند و آنها مجری فرمان آنها بودند. 
رییس جمهوری ادامه داد: به من نشان دهید ملتی که در یک شب دهها تن از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از وزیران و رییس دستگاه قضایی در یک انفجار جان به جان آفرین تسلیم می کنند و به شهادت می رسند و به من نشان دهید آن نخست وزیر، رییس جمهوری و مقاماتی که در یک روز بر اثر توطئه تروریسم روحشان به آسمان پرواز کرد. و آن همه مردم بی گناه در سراسر کشور بیش از 17 هزار بی گناه بدست تروریست ها کشته شدند. 
وی گفت: کدام ملت است بالاتر از ملت ایران که در برابر تروریسم در طول 40 سال ایستادگی و فداکاری کرده باشد و تروریسم ها را در ایران ریشه کن کرده باشد.
به گزارش ایرنا، در مراسم سیزدهمین سالروز ملی فناوری هسته ای از 114 دستاورد اقتدارآفرین صنعت هسته ای با حضور رییس جمهوری اسلامی ایران رونمایی شد.
در این مراسم چهار پروژه هم به صورت ویدیوکنفرانس با دستور دکتر روحانی به بهره برداری رسید.
رییس جمهوری پیش از آغاز این مراسم از 105 دستاورد صنعت هسته ای در نمایشگاه جانبی در سالن اجلاس سران بازدید کرد. 
علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، 
محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهوری، سید محمود علوی وزیر اطلاعات ، منصور غلامی وزیر علوم ،تحقیقات و فناوری ، دکتر روحانی را در این مراسم همراهی می کنند.

 

###

 
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.